Riviéra sedmi Kaštelů – dovolená v oáze klidu


ubytování Chorvatsko

V Chorvatsku najdete krásná města, ale tím pravým důvodem, proč si většina z nás tuto zemi zamilovala, jsou malé vesničky a městečka, která mají svou jedinečnou atmosféru a neopakovatelné kouzlo. O to víc, leží-li na pobřeží. A my vás přesně na takové místo dnes zavedeme!

Kaštela

Kaštela, neboli Riviéra sedmi Kaštelů je souměstí, které se táhne na pobřeží mezi Splitem a Trogirem v délce necelých 20 km. Skládá se ze 7 malých obcí, které byly vystaveny kolem starých opevněných zámků z 15. a 16. století – kaštelů. Celkem tu na rozloze necelých 60 km² žije přes 43 000 obyvatel. Pokud toužíte po autentické chorvatské dovolené v oáze klidu, můžete se vydat právě sem! A nebo si sem aspoň udělejte výlet, pokud svou dovolenou trávíte ve Splitu či Trogiru nebo v okolí těchto měst.

Co Kaštel to skvost

Riviéru sedmi Kaštelů tvoří: Kaštel Štafilić, Kaštel Novi, Kaštel Stari, Kaštel Lukšić, Kaštel Kambelovac, Kaštel Gomilica a Kaštel Sućurac. Přičleněna byla i obec Resnik.

Kaštel Štafilić je jedním z nejoblíbenějších vesniček. Místní kaštel stojí na malém ostrůvku a je s pevninou spojen padacím mostem.

Kaštel Novi láká na Vlastivědné muzeum Kaštelů, které našlo místo právě v místním opevněném zámku.

Kaštel Stari pro změnu vyniká svým kaštelem, který vypadá jako mohutné luxusní sídlo.

Kaštel Lukšić má opevněný zámek v podobě renezančního paláce a nachází se tu i pěkné arboretum.

Kaštel v obci Kaštel Kambelovac je jedním z nejkouzenějších. Najdete ho na malém ostrůvku. Další dominantou vesničky je palác s vysokou opevněnou věží.

A také Kaštel Gomilica má svůj zámek na ostrůvku a s pevninou je spojen pohyblivým mostem.

Koupání je vhodné i pro děti

Pláže v této oblasti jsou velmi čisté stejně jako moře. Jsou tvořené jemnými oblázky nebo šterkem a většinou mají velmi pozvolný vstup do moře, což ocení rodiny s dětmi nebo staršími lidmi.

ČTĚTĚ:   Vlakem do Rijeky: tipy na nezapomenutelnou dovolenou

U Kaštela Štafilić najdete pláž Bile, která je velmi oblíbená. Jsou tu umístěné stánky s občerstvením i bary. Stín tu tvoří borový les. Další pláží v okolí je Divulje, kde si můžete pronajmout slunečníky a lehátka a osvěžit se v místním baru. Také Kaštel Stari má pěknou pláž. Jmenuje se Paičevo, je blízko centra a je tvořena z jemných oblázků. I tato pláž má pozvolný vstup do moře.

Split

Pokud rádi sportujete, vyzkoušejte kromě tradičních míčových a vodních sportů jízdu na kole. V pohodě si můžete podél pobřeží zajet do Trogiru, na ostrov Čiovo nebo na druhou stranu do Splitu.

Biblická zahrada a úrodný kraj

Kaštelská riviéra je také proslulá svou úrodnou půdou, která se nachází právě mezi Kaštely a vrchem Kozjak, ležícím za nimi dál od pobřeží. Na Kozjaku najdete i Biblickou zahradu (u Kaštela Novi), kde rostou rostliny zmíněné v Bibli a je tu postaveno několik soch, včetně Noemovi archy.

Kozjak představuje krásný tip na výlet. Kromě toho odsud turisté jezdí právě do zmíněného Splitu nebo Trogiru. Užijí si ruch velkoměsta a potom zase zamíří zpět do své klidné oázy. Také si tak představujete svou ideální dovolenou?

levné apartmány Kaštela
Ubytování v Kaštelu

ERROR: city_id musí být číslo a musí být větší než 0.
Ohodnoťte
Klikněte přes kterou službu chcete vložit komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


publikováno: Srp 2020, Kategorie : Chorvatsko