Romantické zátoky ostrova Murter


ubytování Chorvatsko

Hledáte-li klidnou a krásnou dovolenou, vyzkoušejte ostrov Murter, který je součástí severodalmatských ostrovů.

Ostrov Murter je tu pro všechny, kteří milují klid, potápění, krásné výhledy a romantické zátoky. Přináší skvělé podmínky pro jachting, windsurfing, potápění i rybolov. V turistických oblastech si můžete zahrát tenis, fotbal, basketbal nebo volejbal.
V létě vám dovolenou mohou zpříjemnit oslavy svátku sv. Rocha, kdy se hraje, zpívá a tančí. V květnu se zde koná zajímavý Festival ochotnického divadla.

Severní a východní pobřeží ostrova je skalnaté a slouží jako kotviště lodí. Západní pobřeží, které je extrémně členité, je krásné na pohled, ale ke koupání moc není. Na ostrově však najdete krásné pláže, které jsou jako stvořené pro letní dovolenou. Nejen o nich bude ještě řeč.

Murter

O ostrově Murter

Ostrov o rozloze cca 19 km² leží 6 km od pevniny, od které ho dělí Murterský kanál. S pevninou je v místě, kde je kanál nejužší (u městečka Tisno) spojen zvedacím mostem dlouhým pouhých 12 metrů. Okolí Murteru je poseto mnoha ostrovy, které patří do národního parku Kornati. Ty také představují skvělou možnost jednodenního výletu, který si můžete z Murteru zorganizovat.

Na Murteru žije přes 5 000 obyvatel, kteří jsou zároveň v mnoha případech majitelé různých pozemků na okolo roztroušených ostrovech. Někdy vlastní dokonce ostrov celý. Tato expanze začala již v 17. století, kdy z ostrůvků lidé odcházeli do měst a pozemky rozprodali obyvatelům Murteru. A došlo to tak daleko, že právě Murterané jsou jedni z největších pozemkových vlastníků v celé zemi.

Na ostrově je krásná příroda, kde najdete borovicové háje, olivovníky a fíkovníky. Severní část ostrova se využívá pro zemědělství. Místní zde pěstují ovoce, zeleninu i olivy. Obyvatelé se také živý rybolovem a chovem ovcí. V posledních letech je to také turistický ruch, který mnoha lidem přináší nemalé výdělky.

ČTĚTĚ:   Stupin Čeline u Rogoznice

Pláže v okolí města Murter

Město Murter leží na severozápadě a je důležitým střediskem cestovního ruchu. Nejturističtějším místem je zátoka Slanica, kde najdete písečnou a oblázkovou pláž, a která vám nabídne opravdu krásné výhledy na národní park Kornati.

Slanica

Pláž Slanica

Pláž je vhodná pro rodiny s dětmi. Kromě bohaté nabídky občerstvení je zde umístěn tobogán, trampolína, jsou zde sprchy a zahrát si můžete třeba volejbal. Jedná se o nejpopulárnější pláž na ostrově.

Pláž Podvrške

V blízkosti této nudistické písčité pláže se nachází nábřeží, které je vhodné pro skoky do vody. Pokud vás tedy samotné koupání po chvíli začne nudit, můžete si zaskákat, vody je tu dost.

Pláž Luke

Luke je městská pláž, kde jsou položené betonové panely, jinak je tvořena pískem a hladkými oblázky. Můžete využít venkovní sprchy a v blízkosti se nachází supermarket. Je to pláž ideální pro rodiny s dětmi a pro starší návštěvníky.

Čigrada_Murter

Pláž Čigrada

Kamenitá pláž s občerstvením v letovisku Murter je oblázková a na pobřeží najdete ploché hladké kameny, které jen vybízí k opalování a užívání chvil klidu. Jsou zde restaurace i parkoviště.

Betina, Jezera a Tisno

Kromě Murteru na ostrově leží ještě další 3 městečka, kde můžete vychutnávat své letní dny u moře na plážích, které jsou vhodné pro koupání, šnorchlování i opalování. Jsou to osady Betina, Jezera a Tisno

Pláže pro váš letní relax

U města Betina je to pláž Plitka vala, která je vhodná i pro děti, neboť je tvořena pískem a oblázky. V blízkosti se můžete občerstvit v restauraci nebo zajít do kavárny.

Kosirina_Murter

Za zmínku také stojí pláž Kosirina, která vytváří ideální podmínky jak pro koupání, tak pro potápění.

U města Jezera leží pláž Lovišća, která je součástí kempu. Najdete tu proto různé zábavné atrakce jako jsou šlapadla, zahrát si můžete tenis nebo mini golf. Lovišća je oblázková pláž, kde se nachází i betonová mola na opalování. Příjemná je také pláž Lučica.

ČTĚTĚ:   Kvůli těmto vlastnostem si Chorvaty zamilujete!

Také oblázková pláž Jazine se nachází u města Tisno. Můžete si zde zahrát mini golf nebo tenis. Využijte sprchy a betonová mola na opalování. Hledáte-li však více klidu a přírody, zajeďte na pláž Sv. Andrija, která se nachází na okraji městečka. Najdete tu krásné skalnaté pobřeží, kde však nechybí betonová mola pro zpříjemnění opalování. Pobřeží je lemováno borovým lesem, což vám umožní pobývat v příjemném stínu.

Na Murteru si zkrátka každý tu svou pláž najde. Tak hurá do plánování letní dovolené!

 

levné apartmány Murter
Ubytování na Murteru

Ohodnoťte

10 Responses to Romantické zátoky ostrova Murter

 1. Dagmar Štěpánková

  Jééé tak tam jsme byli před 4 roky .)

 2. Jaroslava Bernardová

  Je to tam opravdu krásný byli jsme tam před 12 roky a ještě vloni 🙂 🙂 🙂

 3. Milan Curda

  Opravdu je tam krásně

 4. Ludmila Vovrová

  Jedno z krásných míst v Chorvatsku . Městečko Murter je na dovču ideální , posezení blízko moře , rybárny , ráj na zemi .

 5. Lukoslav Hruboslav

  Plaz na fotu – otresna…

 6. Milena Kloučková

  Jezdíme každý rok

 7. Renata Elisová Koucká

  Tady to znám a je tam opravdu krásně

 8. Dagmar Kalinová

  Murter doporučuji, byli jsme tam s děckama už 2x

 9. Jana Kovaříková

  Je tam moc krásně. Moc se nám tam líbilo. Jela bych tam zase.

 10. Daniel Chovanec

  Ano ano, překrásná písečná pláž. Křišťálově čistá voda.

Klikněte přes kterou službu chcete vložit komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


publikováno: Úno 2017, Kategorie : Chorvatsko