Od romantických zátok až k příjemnému sklípku


ubytování Chorvatsko

Výborná trasa pro všechny milovníky přírody a klidu. Jižní část ostrova Lošinj je na rozdíl od rušného turistického centra Mali a Veli Lošinj naprosto opuštěná a prázdná. Hlavním tahákem této turistické trasy je romantické koupání v zátoce a výborná restaurace.

Trasa začíná u velkého parkoviště ve Veli Lošinj, kde se nachází schody s cedulí „Sv.Ana“, která nás zavede k malé kapličce. Dále putujeme po hlavní cestě lemovanou kamennými zdmi. Vyhneme se značení vpravo a pokračujeme stále po naší cestě. Na rozcestí se zákazem zastavení pokračujeme mírně vlevo směrem k poli, kde na nás čeká další ukazatel na Sv. Anu. Poté co se dostaneme ke stejnojmennému kostelu, vydáme se ke starému stromu, kde na nás čekají další ukazatelé. Naše trasa pokračuje podle nápisu „Pogled“ doleva a následně doprava, kde míjíme starý viadukt s mnoha schody, které nás zavedou do nebe.

Pokračujeme skrze piniový les, kde se nám naskytne krásný pohled na ostrov Krk a pohoří Velebit. Poté co vyjdeme z lesa, pokračujeme vedle kamenné zdi. Projdeme brankou pro dobytek a ocitneme se na široké silnici. Pokračujeme směrem vpravo více na sever. Po pár set metrech se dostaneme k cedulce, která nás upozorňuje na sklípek „Konoba Balvanida“.

SONY DSCZatočíme doleva a jdeme po cestě z kopce, která je opět lemována kamennou zdí. Pokračujeme skrze branky pro dobytek, po pastvinách a pěšině. Na konci cesty je další ukazatel „Balvanida“, který vede doleva k blízkému hostinci. Hned pár desítek metrů vedle můžete navštívit stejnojmennou zátoku. Řídíme se podle ukazatele a pokračujeme směrem doleva ke „Krivice“. Nádherná lesní cesta nás zavede ke krásné romantické zátoce.

Putujeme podél břehu, až narazíme na ukazatel „Veli Lošinj“. U ukazatele odbočíme doprava a následujeme dobře značenou cestu, která se line podél zdi nahoru. Za lesem si vychutnáme překrásný výhled na zátoky. Pokračujeme po cestě k silnici, kterou přejdeme a jdeme podle ukazatele k „Veli Lošinj“. Pohodlná cesta nás povede z kopce dolů, až se postupně dostaneme na betonovou silnici. U prvních domů se držíme na levé straně až dojdeme k hlavní silnici, kterou následujeme po pravé straně k parkovišti a našemu výchozímu bodu.

ČTĚTĚ:   Zdarma knížka 33 tipů jak si užít dovolenou v Chorvatsku a ušetřit
Ohodnoťte
Klikněte přes kterou službu chcete vložit komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


publikováno: Říj 2014, Kategorie : Magazín