Rozmanitá trasa z Plataku na Snježnik


ubytování Chorvatsko

Příjemná trasa, která vede skrze smíšený les, vás překvapí svoji rozmanitostí a romantickou atmosférou. Navazující louky a klikaté hřebeny jsou dobrým rozptýlením jak pro děti tak dospělé.

Cestu začínáme u chaty Planinarsky Dom Platak. Hned kousek od chaty se nachází první ukazatel směru. Vydáme se tedy podle ukazatele směrem na Snježnik, který nás zavede do údolíčka. Po chvilce putování údolíčkem se dostaneme na silnici, kterou sledujeme po levé straně a na volné ploše odbočíme k cestičce pro pěší. Cestička nabízí dobrodružnější postup s lehkým stoupáním. Po chvilce kličkování z levého směru do pravého se opět dostaneme k silnici. Opět jdeme podél silnice, než narazíme na další cestu pro pěší. Po chvilce opět narazíme další silniční pruh, který opět následujeme po levé straně o trochu déle, než se dostaneme na rozcestí. Prohlídneme si ukazatel a hledáme nápis „Snježnik kroz grlo“, který nám ukazuje doleva. Nastoupíme na cestu, která kříží stráň a poté začne strměji navazovat ven z lesa. Projdeme skrze louku a serpentiny se dostaneme k chatě Planinarski Dom na Snježniku, odkaď máme celkem snadný výstup skalním terénem směrem k vrcholu Snježnik. Tento úsek není náročný a ocení ho zejména děti.

images (1)Po krátké pauze se přesuneme po několika schodech k ukazateli, který nás pošle směrem „Guslica“, kde jsou velmi překrásné hřebeny. Putujeme z kopce dolů po luční stezce, až se dostaneme opět na rozcestí. Pokračujeme stále rovně a navážeme na pěšinu, která nás vede do mírného kopečka. Ocitneme se opět v zalesněné části plné krásných buků. Pokračujeme lesem a kolem doliny, kde se nachází další ukazatel, který nám ukazuje směr „Platak“. Vykročíme mírně doleva k zarostlé luční stezce a pokračujeme směrem do lesa k dalšímu shluku ukazatelů a značek.

ČTĚTĚ:   Chorvatské ostrovy

Pokračujeme opět doleva po nepřehledné cestičce, která se později rozšíří a dovede nás z kopce dolů k silnici. Vydáme se doprava a následně doleva po staré cestě. Po chvilce putování se dostaneme na kamenitou cestu a následujeme širokou silnici z kopce dolů. U lesní cesty pokračujeme směrem vlevo do kopce podél místní pily, až se dostaneme opět k silnici. Zabočíme doleva a pokračujeme v cestě. Za pár minut se před námi objeví náš výchozí bod.

Ohodnoťte
Klikněte přes kterou službu chcete vložit komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


publikováno: Říj 2014, Kategorie : Magazín