Rybářské domy v Chorvatsku


ubytování Chorvatsko

Dovolená u moře strávená v rybářském domě, může být nezapomenutelným zážitkem i pro nerybáře. Můžete prožít poklidné dny plné slunce, vody a rybaření v rybářském domku přímo na břehu v některé z mnoha chorvatských destinací.

Jednou z nich je Murter, kde je turistům k dispozici několik rybářských domů. Vesměs se jedná o studia s jednou či dvěma ložnicemi a základním vybavením. Umístění těchto rybářských domů je od 20 do 50 m od moře, takže je to ideální místo pro vysněnou letní dovolenou s dětmi, které máte neustále na očích. Výhled na moře je krásný ráno i večer.

Další destinací je ostrov Brač, kde jsou krásné rybářské domy například u obce Postira. Najdete zde romantické nepřístupné zálivy, kde může prožít dovolenou ve stylu Robinsona Crusoe. Na oběd si nachytáte ryby a po celý den se můžete oddávat sladkému lenošení a koupání v průzračné vodě nikým neobtěžováni.

beach004Robinsonskou turistiku můžete zažít i na Kornatských ostrovech, které jsou přírodní rezervací. Souostroví je neobydlené, avšak je zde rozptýleno několik sedláckých a rybářských domků. Najdete je v zátokách ostrovů Žut, Sita a Kornat. Jejich obyvatelé dnes poskytují turistům potřebné zázemí a příležitost poznat jejich skromný život. Můžete s nimi rybařit a pochutnávat si na rybách na všechny možné způsoby.

I na jiných chorvatských ostrovech lze strávit robinsonskou dovolenou v rybářském domě. Například ostrov Pasman nebo Hvar poskytuje klidná zákoutí, kde budete v rybářském domě úplně sami. Většina všech rybářských domů má jako jediný zdroj elektrické energie solární buňky, vodu ze zásobníku nebo dešťovou. Některé z nich jsou přístupné pouze z moře, některé se nacházejí v tzv. Rybářských osadách. Zásobování potravinami je obvykle organizováno, takže si můžete objednat potřebné zásoby, které vám budou přivezeny člunem.

Ohodnoťte
ČTĚTĚ:   Praktické tipy na cestu I.
Klikněte přes kterou službu chcete vložit komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


publikováno: Led 2015, Kategorie : Magazín