Rybářské domy v Chorvatsku


ubytování Chorvatsko

Dovolená u moře strávená v rybářském domě, může být nezapomenutelným zážitkem i pro nerybáře. Můžete prožít poklidné dny plné slunce, vody a rybaření v rybářském domku přímo na břehu v některé z mnoha chorvatských destinací.

Jednou z nich je Murter, kde je turistům k dispozici několik rybářských domů. Vesměs se jedná o studia s jednou či dvěma ložnicemi a základním vybavením. Umístění těchto rybářských domů je od 20 do 50 m od moře, takže je to ideální místo pro vysněnou letní dovolenou s dětmi, které máte neustále na očích. Výhled na moře je krásný ráno i večer.

Další destinací je ostrov Brač, kde jsou krásné rybářské domy například u obce Postira. Najdete zde romantické nepřístupné zálivy, kde může prožít dovolenou ve stylu Robinsona Crusoe. Na oběd si nachytáte ryby a po celý den se můžete oddávat sladkému lenošení a koupání v průzračné vodě nikým neobtěžováni.

beach004Robinsonskou turistiku můžete zažít i na Kornatských ostrovech, které jsou přírodní rezervací. Souostroví je neobydlené, avšak je zde rozptýleno několik sedláckých a rybářských domků. Najdete je v zátokách ostrovů Žut, Sita a Kornat. Jejich obyvatelé dnes poskytují turistům potřebné zázemí a příležitost poznat jejich skromný život. Můžete s nimi rybařit a pochutnávat si na rybách na všechny možné způsoby.

I na jiných chorvatských ostrovech lze strávit robinsonskou dovolenou v rybářském domě. Například ostrov Pasman nebo Hvar poskytuje klidná zákoutí, kde budete v rybářském domě úplně sami. Většina všech rybářských domů má jako jediný zdroj elektrické energie solární buňky, vodu ze zásobníku nebo dešťovou. Některé z nich jsou přístupné pouze z moře, některé se nacházejí v tzv. Rybářských osadách. Zásobování potravinami je obvykle organizováno, takže si můžete objednat potřebné zásoby, které vám budou přivezeny člunem.

Ohodnoťte
Klikněte přes kterou službu chcete vložit komentář

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


publikováno: Led 2015, Kategorie : Magazín