S Chorvatskem se setkáte i u nás


ubytování Chorvatsko

Důvody, proč lidé tak hojně navštěvují právě Chorvatsko, mohou být různé. Je to moře, pláže, příjemné podnebí, stejně jako kultura, historie a památky. A právě řadu z nich můžeme aktuálně poznat bez nutnosti toho opustit Českou republiku. A to díky chorvatské velvyslankyni, kterou je Ines Troha Brdar. Ta má na starosti výstavu s názvem „Poznej světové dědictví UNESCO“. Jde o putovní výstavu fotografií, kterou během května můžeme vidět v Teplicích, odkud se na letní období přesune do Olomouce či Prahy a v září zakotví v Brně.

Dokonalá pozvánka k návštěvě

Výstava daných fotografií, na kterých nejsou k vidění výhradně jenom chorvatské UNESCO památky, tak může být skvělou pozvánkou k výletu, nebo k dovolené právě v této zemi. Každý tak má možnost udělat si obrázek o tom, nakolik unikátní jednotlivé památky jsou a jak nádherné mohou být ve chvíli, kdy je uvidíte na vlastní oči.
poreč

Seznamte se s unikátním projektem

Nutno říci, že daná výstava je skutečně výjimečná, jelikož její tradice sahá až do roku 2003. Je v ní zapojených několik států, jako třeba Slovensko, Německo, Švýcarsko, Španělsko a již zmíněné Chorvatsko. A všechny tyto vyberou ty nejlepší fotografie nejzajímavějších památek a vystavují je ve vybraných zemích. A právě letos máme konečně štěstí v tom, že si můžeme zprostředkovaně prohlédnout krásy Chorvatska.

Co nás čeká?

A pokud vás zajímá, jaké úchvatné skvosty je možné vidět, potom se podívejme na soupis několika z nich. Dominuje třeba město Poreč a místní Eufraziova bazilika s úchvatnými mozaikami. Stejně tak zaujme i Šibenik a místní katedrála sv. Jakuba. Navštívit ale lze také Split a zde sídlící Diokleciánův palác, nebo město Dubrovník a jeho Staré město – tedy část, která byla založena již ve třináctém století. Zaujmou ale též přírodní památky, u kterých pravděpodobně není třeba být příliš konkrétní – známá Plitvická jezera totiž zná téměř každý.

ČTĚTĚ:   Pelješacké víno

Je toho ale mnohem více, protože UNESCO památek má Chorvatsko na několik desítek. Plánujete-li tedy cestu do této země a nejste si jisti tím, zda vás uspokojí, zkuste nejprve výstavu. Vstup na ni je navíc zcela zdarma!


ubytování Chorvatsko
Levné apartmány v Chorvatsku

Ohodnoťte
Klikněte přes kterou službu chcete vložit komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


publikováno: Kvě 2015, Kategorie : Chorvatsko, Magazín