S chutí do Chorvatska v září


ubytování Chorvatsko

Co na tom, že létu pomalu odzvonilo a podzim nám už začíná dýchat na záda. Stále ještě můžete sbalit kufry a vydat se s rodinkou někam k moři. Pokud máte rádi klasiku a nechce se Vám cestovat někam hodně daleko, pak je ideální variantou Chorvatsko. To je snad nejoblíbenější středoevropskou zemí s přístupem k moři. V pomyslném žebříčku popularity za sebou zanechává Itálii či Španělsko. Chorvatsko je v mnoha směrech opravdu univerzální ideální dovolenou. Až do konce září budou podle předpovědi počasí v Chorvatsku krásné teploty kolem 28°C !
Počasí Chorvatsko

Chorvatsko je relativně malá balkánská země s přístupem ke Středozemnímu moři. Každoročně se tam sjíždí desítky tisíc Čechů, kteří mají velmi dobrý důvod navštěvovat Chorvatsko opakovaně. Chorvatsko je ideálním místem pro dovolenou jak pro manželské páry, tak jednotlivce, kteří hledají dobrodružství či sportovce. Každý si v Chorvatsku přijde na své a užije si dovolenou naplno.

Počasí v Chorvatsku je velmi stabilní záležitost a můžete tam vyrazit prakticky od začátku května a setrvat do konce září. Většinou je zde velmi teplo a slunečno. Nejvyšší teploty jsou v červenci a pokud se chcete vykoupat v opravdu teplé vodě, měli byste zavítat pouze v tuto dobu. Počátkem května není voda ještě vyhřátá a na konci září už začíná přituhovat. Pokud si nejste jistí, zda Vás v Chorvatsku nezastihne špatné počasí, podívejte se před odjezdem na aktuální předpověď počasí.

Chcete-li se do Chorvatska velmi levně, využijte last minute Chorvatsko. Dovolená na poslední chvíli je velmi oblíbená a využívají ji všichni, kterým se nechce platit plnou taxu. Pokud si vyberete last minute, musíte počítat s tím, že nebudete několik měsíců dopředu vědět přesný termín odjezdu.
Počasí Chorvatsko

Cestování do Chorvatska může a nemusí být otrava. Právě v září když už jsou všechny děti ve školách a rodiče v práci nejsou ani žádné kolony na cestách a hraniční přechody zejí prázdnotou se můžete autem dostat velmi pohodlně do Chorvatska. Taková cesta do Istrie vám z Prahy zabere pouze 9 hodin.

ČTĚTĚ:   Poreč - Istrie

Co se týče ubytování, je Chorvatsko velmi rozmanité. Blízko nejoblíbenějších turistických lokalit se nachází mnoho kempů, ve kterých můžete přebývat v pronajatých stanech či chatkách. Toto bydlení však není zrovna ideální. Stany jsou malé a nenabízí dostatečný komfort a soukromí. Mnohem lepší jsou apartmány v Chorvatsku, které jsou zlatým středem mezi stany a hotely. Jsou dostatečně levné, ale zároveň velmi komfortní a pokud se Vám podaří rezervovat si apartmán s výhledem na moře, máte o romantiku postaráno. Pokud tedy máte možnost, zvolte si ubytování v apartmánu.

Pokud Vás zajímá, co všechno se dá v Chorvatsku dělat, možností je opravdu hodně. Nejvíce lidí se samozřejmě oddává celodennímu slunění a koupání. Samozřejmostí je možnost šnorchlování či potápění se v moři. Můžete využít některý z kurzů potápění nebo zkusit rybaření v Chorvatsku. Sportovně založení jedinci mohou po okolí provádět výlety na kolech či si užívat rafitng. Chorvatsko je poměrně hornatá země a mnoho horských řek nabízí možnost raftingu. To vše se zkušenými instruktory.

Pokud hledáte ideální dovolenou pro celou rodinu, kde se budete skvěle bavit, je dovolená Chorvatsko tou správnou volbou. Rezervujte si apartmán již dnes a vyrazte vstříc dobrodružství.

 

Ohodnoťte
Klikněte přes kterou službu chcete vložit komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


publikováno: Zář 2011, Kategorie : Aktuality z Chorvatska, Chorvatsko