S rodinou v Chorvatsku


ubytování Chorvatsko

Když jsme se rozhodli strávit dovolenou v Chorvatsku s dětmi, je příprava předem daleko náročnější. Však se nadarmo neříká, že čím větší péče s přípravou, tím méně problémů při akci samotné.

Ubytování

V otázce ubytování je asi největší rozdíl mezi lidmi. Některé rodiny dokáží prožít spokojený týden pod stanem, kdy mají děti volnost na úkor pohodlí. Opakem jsou ti, kteří berou jen nejdražší hotely. Ale ani zde to není bez problémů, zejména pokud má rodina jednoho či dokonce dva hyperaktivní potomky.

Výhoda Chorvatska je, že je dobře zmapované a pro všechny destinace najdete potřebné informace ať již na českých či chorvatských webových stránkách. Někdy se může stát, že při cestě bez objednávky seženete pěkné ubytování, ale většinou se stane, že lidé pak vezmou to, na co narazí. A při cestě s dětmi je to velké riziko. Poptejte raději předem apartmán v Chorvatsku například na největším webu UBYTOVÁNÍ v CHORVATSKU.

Stravování

To samé se dá říci o stravování. Jak ale zkušenosti ukázaly, nejvhodnější je polopenze snídaně a večeře, protože přes horký den stejně moc chuti k jídlu není. A pak uvažte, pokud si chcete vařit sami, zda obětujete jednoho člena rodiny, který bude celý pobyt stát u plotny či u kotlíku a připravovat ostatním jídlo.

Koupání

V prvé řadě je nutno si uvědomit, že moře není bazén. Je samozřejmě vynikající, pokud dítě umí již plavat, ovšem podmínky proti bazénu jsou naprosto odlišné. Dítě je proto nutno neustále hlídat po celou dobu pobytu. Někdy se může stát, jak si dítě zvykne na mořské podmínky, že se odváží i dál od břehu a může se tak dostat do nesnází pro vodní proudy, vítr, vlny a podobně. To se ale týká samozřejmě i dospělých, kteří by stejně tak neměli přeceňovat svoje síly. Ještě větší nebezpečí je, když je dítě na nafukovacím lehátku, které je velmi špatně ovladatelné.

ČTĚTĚ:   Chorvatsko levně – do sedmi tisíc korun. Víte jak?

koupání v chorvatsku

Pláže

Nevýhoda Chorvatska je, že na mnohých místech nejsou písečné či oblázkové pláže, ale břeh je tvořen skalami. Na první pohled to vypadá romanticky, ale pro menší děti je pak problémem vstup do vody a pobyt v ní, protože vlny neustále narážejí na břeh a mohou dítě strhnout a ublížit mu nárazem na skály. Pokud si nezkušení rodiče navíc myslí, že je to pro jejich potomky vhodné prostředí pro potápění a koupí jim třeba šnorchl, tak se velmi mýlí. Opak je pravdou právě pro různé proudy a větší vlny, proto je lepší se informovat předem o pobřeží a pokud je dítě trochu starší, umožnit mu například kurz potápění. Zde bude pod dozorem a navíc vy dospělí budete mít trochu času i pro sebe.

pláže v Chorvatsku

Závěr

Nelze tady vyjmenovávat a propagovat některá letoviska jednotlivě, je proto nutné si všechny aspekty předem prověřit, ať již na internetu, tak u známých, případně v cestovních kancelářích či přímo v Chorvatsku. Proto věříme, že po rozumném uvážení a vhodném zvolení destinace a délky pobytu se všem rodinný pobyt v Chorvatsku stane dobou odpočinku od všedních stresu v práci i ve škole, děti uvidí a užijí si moře v plné radosti a na nové zážitky budete všichni dlouho vzpomínat.

ubytování Trogir
Levné apartmány v Trogiru

Klikněte přes kterou službu chcete vložit komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


publikováno: Říj 2015, Kategorie : Magazín