Šilo v Chorvatsku a ostrov Krk


ubytování Chorvatsko

Šilo Chorvatsko, se nachází v severovýchodní části ostrova Krk, přímo naproti Crikveničské riviéře. Bujná vegetace a nedotčená příroda okouzlí každého turistu, který se rozhodne strávit svoji dovolenou v překrásné scenérii s vlastní zátokou a naprostým klidem.

Na celém ostrově Krk je překrásná krajina a Šilo, to jenom potvrzuje. Tato malebná pobřežní vesnice se skvělým útočištěm pro všechny kdo hledají turisticky zajímavé místo, které je ovšem mimo centrum turistického ruchu. Šilo Chorvatsko, patří mezi nejmladší města v Dobronjštině a čím dál více se stává oblíbeným místem. Nejzajímavějším dnem pro celou oblast Šilo Chorvatsko je datum 16.8. neboli svátek Svatého Roka, kdy město slaví významné tradice na památku moru, který zdevastoval v 19. Století celou zemi. V tento den se všichni obyvatelé Šila sejdou na zdejším náměstí, kde složí slib svatému Roku, který je ochráncem lidí a má tak díky své moc zastavit mor. Celé děkovné tažení začíná u polí a vede, až ke kostelu Svatého Mikuláše v samotném centru Šila.silo-3

Šilo Chorvatsko je ideální místo na dovolenou i pro rodiny s dětmi. Kousek od centra se nachází písečná pláž, která je vhodná pro děti a má i rozdělené úseky s betonovou či oblázkovou výstavbou. Den svatého Roka však není jediná tradice, která se během letní sezóny uskuteční. Těšit se můžete i na 19. červenec, kdy se pořádá tradiční rybářská zábava. Čekají vás tak rybí hody a různé druhy mořských plodů, na kterých si pochutnáte do sytosti. Součástí hodů je i taneční zábava, průvod a spousty další atrakcí. Šilo Chorvatsko, nabízí i ideální zázemí pro milovníky turistiky. Celou oblast si můžete projet na kole nebo si udělat celodenní výlet k pozůstatkům římské vily. Jen kousek od vily se nachází další skvost a tím je překrásná zátoka Murvenica s nádhernou pláží a s průzračně čistým mořem. Šilo Chorvatsko je zkrátka jedním z dosud neobjevených rájů.

ČTĚTĚ:   Národní park Kopački Rit

ubytování Šilo
Levné apartmány v ŠiloOhodnoťte

2 Responses to Šilo v Chorvatsku a ostrov Krk

  1. Libuše Špinková

    Taky jsem tam byla…

Klikněte přes kterou službu chcete vložit komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


publikováno: Srp 2014, Kategorie : Magazín