Skryté poklady Chorvatska. Tahle místa stojí za návštěvu!


ubytování Chorvatsko

Myslíte si, že už znáte Chorvatsko dokonale a nemůže vás tady nic překvapit? Tato země má krásná letoviska a národní parky, které navštěvuje každoročně statisíce turistů. Najdete tu však i spoustu kouzelných míst, která teprve na svoje objevení čekají. Představujeme vám několik skrytých pokladů Chorvatska, kde se nebudete ani v sezóně míjet s davy turistů. Jedná se o místa, která vás možná ohromí a rozhodně stojí za váš čas. Znáte některá z nich?

Trsteno

Pobřežní vesnička Trsteno nedaleko Dubrovníku

Pouhých 19 km severozápadně od turistické metropole Dubrovník leží úžasné a klidné místo s  kouzelnou atmosférou. Tahle maličká vesnice je jednou z nejzajímavějších míst snad celého Chorvatska. Najdete tu překrásné arboretum a botanickou zahradu s několika nejstaršími a nejcennějšími druhy stromů v regionu. Vesnice má typickou středověkou architekturu a svou jedinečnou atmosférou dokázala okouzlit natolik, že se stala místem natáčení v seriálovém trháku Hra o trůny. Pokud se rozhodnete Trsteno navštívit, vyhraďte si celý den. Dá se odtud plout na výlety na úžasné ostrovy Lopud a Koločep, což byste si neměli nechat ujít. 

Zakoplatica, Lastovo

Zátoka Zakoplatica na ostrově Lastovo

Ostrov Lastovo pravděpodobně znáte, nebo jste o něm alespoň slyšeli. Pokud sem zamíříte, určitě se poptejte po zátoce Zakoplatica. Jedná se o jedno z nejvíce zapomenutých míst a památek v této oblasti. Záliv je to vskutku okouzlující. Je téměř uzavřen malým ostrůvkem a najdete tu spoustu krásných vil a skvělých restaurací. Je propojen s vesnicí Lastovo a hlavním přístavem silnicí, ale většina návštěvníků sem zavítá na jachtě. 

Dugi otok, pláž Sakarun

Pláž Sakarun na ostrově Dugi otok

Pokud toužíte zažít v Chorvatsku něco opravdu unikátního, vydejte se na tuhle jedinečnou pláž. Pláž Sakarun má nádech Karibiku a je považovaná za jednu z nejkrásnějších pláží v celém Chorvatsku. Najdete ji na severozápadní straně ostrova Dugi otok. A co ji dělá tak jedinečnou? Je to jemňoučký bílý písek a čistá tyrkysová voda. Tady zažijete dokonalou idylku a věřte, že se vám odtud nebude chtít nikdy odjet. Je to místo, které vás přenese hodně daleko a na chvíli rozhodně zapomenete na to, že se nacházíte v nedalekém Chorvatsku.

ČTĚTĚ:   Turanj - severní Dalmácie
Hrad Trakošćan

Hrad Trakošćan nedaleko Záhřebu

Tenhle úžasný hrad vypadá jako z pohádky, a přesto věříme, že o jeho existenci většina z vás vůbec neví. Najdete ho asi hodinu jízdy od hlavního města Záhřebu. Nalézá se uprostřed krásného lesa s jezerem a je tu také zajímavé muzeum s historickou expozicí a uměleckými díly. V okolním rozlehlém parku si můžete projít 5 km dlouhou naučnou stezku. Jedná se o úžasný jednodenní výlet ze Záhřebu, kam je vstupné 30 kun pro dospělé a 15 kun pro děti.

Pazin
Pazin, Istrie

Historické městečko Pazin na Istrii

Pazin je administrativní centrum Istrie. Je to malé městečko ve vnitrozemí, jehož hlavním magnetem je velkolepý hrad Pazin stojící nad ohromnou propastí hlubokou 130 metrů. Jedná se o největší a nejzachovalejší hrad v tomto regionu a dokonce ho ve své době použil Jules Verne do své knihy. 

Kotli
Kotli, Istrie

Vodopády Kotli na Istrii

Tyhle vodopády na severu Istrie nejsou tak propagované jako Plitvice, proto se o nich ani moc neví. Představují však úchvatné dílko přírody, které by se mělo zařadit na list míst povinných k návštěvě! Najdete ho u stejnojmenné vesnice, kterou protéká řeka Mirna. Ta v tomto místě tvoří kaňony a několik úžasných vodopádů. Kouzelnou krajinu doplňují dřevěné a kamenné domky vesničky a mlýny na břehu řeky. Vydat se tu můžete na zajímavou stezku Sedmi vodopádů, která začíná v nedalekém Buzetu a spojuje nejkrásnější památky v okolí. Pokud patříte mezi romantické a dobrodružné duše milující autentické zážitky, můžete dokonce v některém z místních domků přenocovat. 

 

levné apartmány Chorvatsko Levné ubytování v Chorvatsku

Klikněte přes kterou službu chcete vložit komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


publikováno: Dub 2021, Kategorie : Chorvatsko