Skrytý klenot Chorvatska se ukrývá na samém jihu


ubytování Chorvatsko

Chcete jet na dovolenou někam, kde se nebudete prodírat mezi davy turistů, kde je příroda stále krásná, kde najdete klidné pláže? Pokud toužíte po idylce, romantice a místu, kde stále žijí staré tradice, vyrazte do Chorvatska, profrčte Dubrovníkem, přidejte pár kilometrů navíc a zastavte až na samém jihu země, v kouzelném místě zvaném Konavle.

Konavle je skrytým pokladem Chorvatska, protože sem ze severu dojede jen málokdo. Cesta se ale rozhodně vyplatí. Je skutečným přímořským klenotem a nejoblíbenější dovolenkovou destinací v této oblasti. A je jedno, jestli si vyberete malinký apartmán v malebných kopcích, nebo se ubytujete v luxusním pětihvězdičkovém hotelu na pobřeží. Tento region si prostě zamilujete.

Historický Cavtat je okouzlující

Nejoblíbenějším městem v oblasti je město Cavtat, které má pohodlné spojení s Dubrovníkem, kam se můžete vypravit na jednodenní výlet. Leží totiž pouhých 20 km odtud. Město má dlouhou historii, která na vás vybafne doslova na každém rohu. Historické centrum je spletí úzkých uliček a vrcholem všeho je promenáda lemovaná palmami. Na začátku promenády stojí nádherný kostel sv. Mikuláše, jehož historie sahá do 15. století a na opačné straně zálivu najdete další pamětihodnost – františkánský klášter Panny Marie Sněžné. Historickým památkám kontrastují nablýskané superjachty, noblesní kavárny, restaurace i odlehlá místa ke koupání poblíž promenády, která je také vstupní branou do nočního života v Cavtatu.

Koupačka na jedničku

Všude kolem Cavtatu najdete pláže a místa ke koupání, protože město má úchvatnou polohu ve třech zálivech. Absolutní Best of pláží je Pasjaca zastrčená pod vysokými útesy poblíž vesničky Popovici. Za návštěvu ale stojí i ostatní pláže, které jsou oblázkové nebo skalnaté.

33 vesniček k prozkoumání

Konavle je úžasné místo také proto, že se vám tu nabízí skvělá možnost na výlety. Prozkoumávání malých vesniček je příjemným zpestřením a milým kontrastem k návštěvě turisticky přeplněného Dubrovníku. V regionu Konavle jich najdete celkem 33, které můžete objíždět autem nebo ještě lépe na motorce. Cestou budtee míjet ty nejmalebnější místa jihu země. Nevynechejte Grudu a nedalekou vesnici River Ljuta s vodním mlýnem. Za návštěvu stojí také městečko Molunat i Cilipi, kde se v místním kostele pravidelně konají tradiční lidové tance v krojích.

ČTĚTĚ:   Flóra a fauna v Chorvatsku
Konavle

Co se dá na jihu Chorvatska dělat?

Kromě poznávání historie, kultury a dobrého jídla, můžete zažít skvělou aktivní dovolenou: lezení, pěší turistiku, jízdu na kole, potápění nebo si můžete zajezdit na koni. Mnoho lidí sem však jezdí především za klidem a užíváním si venkova. Milovníci vína by také měli zbystřit, protože Konavle je region známý svou dlouho vinařskou historií. Takže kromě dobrého jídla si tu můžete pochutnat na úžasných místních vínech.

Konavle z výšky

Vypravte se za krásnými výhledy k impozantní pevnosti Sokol. Panoramatické výhledy na vás čekají i na vyhlídce Sivi Soko, odkud můžete pozorovat Cavtat, údolí Konavle i Dubrovník v dálce. Konavle je regionem známým ručně vyráběnými výšivkami, jejichž vzor je používán i na jiných dekoračních předmětech, potřeb do domácnosti a špercích. O suvenýry s tímto prvkem tady rozhodně není nouze. Například tradiční náušnice z Konavle, které se vždy předávaly dívkám z generace na generaci, si oblíbili i některé celebrity, které je hrdě nosí.

Ohodnoťte
Klikněte přes kterou službu chcete vložit komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


publikováno: Čvc 2024, Kategorie : Chorvatsko