Skywalk Biokovo – čekají nás dokonalé výhledy na Makarskou!


ubytování Chorvatsko

Makarská riviéra je synonymem pro skvělou dovolenou. Mnozí z vás jste již tuto část Chorvatska navštívili, málokdo ale měl tu čest obdivovat její krásu shora. Již brzy se to ale změní! V pohoří Biokovo, v místech nad letoviskem Makarská, bude brzy dokončena skleněná stezka, která bude určená právě k úžasným výhledům. Už příští rok budete moci navštívit nejatraktivnější chorvatskou stezku v oblacích!

Zdroj: www.makarska-info.hr

Podobné architektonické počiny můžete vidět v různých částech světa. Hlavně v horách Asii, nebo v Americe. I do Evropy ale tento trend dorazil a v blízké době bude jedna skleněná vyhlídková stezka postavena i v našem milovaném Chorvatsku. Pokud budete na přes rok mířit na Makarskou riviéru, neměli byste si tuto jedinečnou atrakci nechat ujít! V národním parku Biokovo se toho ale chystá nového mnohem více. Pojďte se s námi podívat na to, co nás čeká.

Nezapomenutelný adrenalinový zážitek

Skywalk ještě není veřejnosti přístupný a je zakázáno na něj chodit. Jediný, kdo zatím po stezce přešel, byl horolezec, který ji testoval. S plošiny je nádherný výhled na Makarskou riviéru, Jaderské moře a ostrůvky v něm.

Zdroj: www.makarska-info.hr

Železobetonová konstrukce je postavena na okraji útesu nad propastí u vyhlídky Ravna Vlaška ve výšce 1228 metrů nad mořem. Skleněné pěší plochy mají rozlohu 40 m2. Vidíte tedy nejen to, co je před vámi, ale i to, co je pod vámi! Vězte, že se jedná o nezapomenutelný adrenalinový zážitek!

Počítá se také s výstavbou geologického sloupu se speciálními infobloky, na kterých bude trojrozměrné znázornění průřezu geologických období a původu národního parku Biokovo. Plánuje se výstavba návštěvnické centra v nedaleké obci Zagvozd ve staré budově základní školy, která nyní není využívaná.

Biokovo

Revitalizace národního parku: nové stezky, piknik místa a inteligentní koše

Zároveň také dojde k úpravě dnes zanedbané Rodićevy cesty, ze které se stane pěší a cyklistická stezka s místy pro odpočinek a relaxaci.

ČTĚTĚ:   Kolik v Chorvatsku utratíte za potraviny v roce 2017

Po celé Biokovské cestě budou navíc nové piknik oblasti se stoly a přístřešky, dětské parky, panoramatické dalekohledy, informační cedule i inteligentní koše na odpad Bigbelly a Smartbelly s vestavěným lisem a schopností oznámit, že jsou plné.

V rámci projektu budou k vyhlídce jezdit dva kyvadlové autobusy, bude možnost půjčit si 15 elektrokol a 15 klasických kol a v budoucnu je v plánu také výstavba lanovky Makarska – Biokovo.

Všechny tyto projekty nepochybně zvýší zájem turistů, kteří doposud zůstávali u moře, o návštěvu přírodního parku Biokovo. A to je jenom dobře!

 

levné apartmány Makarska
Ubytování v Makarske

ERROR: city_id musí být číslo a musí být větší než 0.
Skywalk Biokovo – čekají nás dokonalé výhledy na Makarskou!
4.5 (90%) 2 hlas[ů]

2 Responses to Skywalk Biokovo – čekají nás dokonalé výhledy na Makarskou!

  1. Ludmila Jandová

    Na Biokovu jsme byli, ale toto bude super zazitek.

  2. Na sv.Jure jsme byli 3x na kole,pokaždé asi tak ob 2 roky.Jiz posledně přibylo hodně aut,co jeli nahoru ,nemohou se vyhnout,stejně přibylo motorek a nyní ještě bus.k vyhlidce..Narodni park je úžasný,příroda,zvířata,,stejně jako vyhledy.Nyni to bude přeplněno turisty,stejně jako naše zelezne stezky v oblacích co kazí panorama,přírodu.
    Dobro dosli- bok.

Klikněte přes kterou službu chcete vložit komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


publikováno: Čvn 2020, Kategorie : Chorvatsko