Skywalk Biokovo – čekají nás dokonalé výhledy na Makarskou!


ubytování Chorvatsko

Makarská riviéra je synonymem pro skvělou dovolenou. Mnozí z vás jste již tuto část Chorvatska navštívili, málokdo ale měl tu čest obdivovat její krásu shora. Již brzy se to ale změní! V pohoří Biokovo, v místech nad letoviskem Makarská, bude brzy dokončena skleněná stezka, která bude určená právě k úžasným výhledům. Už příští rok budete moci navštívit nejatraktivnější chorvatskou stezku v oblacích!

Zdroj: www.makarska-info.hr

Podobné architektonické počiny můžete vidět v různých částech světa. Hlavně v horách Asii, nebo v Americe. I do Evropy ale tento trend dorazil a v blízké době bude jedna skleněná vyhlídková stezka postavena i v našem milovaném Chorvatsku. Pokud budete na přes rok mířit na Makarskou riviéru, neměli byste si tuto jedinečnou atrakci nechat ujít! V národním parku Biokovo se toho ale chystá nového mnohem více. Pojďte se s námi podívat na to, co nás čeká.

Nezapomenutelný adrenalinový zážitek

Skywalk ještě není veřejnosti přístupný a je zakázáno na něj chodit. Jediný, kdo zatím po stezce přešel, byl horolezec, který ji testoval. S plošiny je nádherný výhled na Makarskou riviéru, Jaderské moře a ostrůvky v něm.

Zdroj: www.makarska-info.hr

Železobetonová konstrukce je postavena na okraji útesu nad propastí u vyhlídky Ravna Vlaška ve výšce 1228 metrů nad mořem. Skleněné pěší plochy mají rozlohu 40 m2. Vidíte tedy nejen to, co je před vámi, ale i to, co je pod vámi! Vězte, že se jedná o nezapomenutelný adrenalinový zážitek!

Počítá se také s výstavbou geologického sloupu se speciálními infobloky, na kterých bude trojrozměrné znázornění průřezu geologických období a původu národního parku Biokovo. Plánuje se výstavba návštěvnické centra v nedaleké obci Zagvozd ve staré budově základní školy, která nyní není využívaná.

Biokovo

Revitalizace národního parku: nové stezky, piknik místa a inteligentní koše

Zároveň také dojde k úpravě dnes zanedbané Rodićevy cesty, ze které se stane pěší a cyklistická stezka s místy pro odpočinek a relaxaci.

Po celé Biokovské cestě budou navíc nové piknik oblasti se stoly a přístřešky, dětské parky, panoramatické dalekohledy, informační cedule i inteligentní koše na odpad Bigbelly a Smartbelly s vestavěným lisem a schopností oznámit, že jsou plné.

V rámci projektu budou k vyhlídce jezdit dva kyvadlové autobusy, bude možnost půjčit si 15 elektrokol a 15 klasických kol a v budoucnu je v plánu také výstavba lanovky Makarska – Biokovo.

Všechny tyto projekty nepochybně zvýší zájem turistů, kteří doposud zůstávali u moře, o návštěvu přírodního parku Biokovo. A to je jenom dobře!

 

levné apartmány Makarska
Ubytování v Makarske

ERROR: city_id musí být číslo a musí být větší než 0.
Ohodnoťte

One Response to Skywalk Biokovo – čekají nás dokonalé výhledy na Makarskou!

  1. Ludmila Jandová

    Na Biokovu jsme byli, ale toto bude super zazitek.

Klikněte přes kterou službu chcete vložit komentář

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


publikováno: Čvn 2020, Kategorie : Chorvatsko