Slavonie: tady najdete ztracený klid. Až budete moci, navštivte ji!


ubytování Chorvatsko

Slavonie rozhodně není chorvatský region, který by lákal davy turistů. Důvod je jasný – není tu moře. Je tu však dost věcí, které za pozornost každopádně stojí. A proto, pokud toužíte po trochu jiné dovolené, po takové, která vás hodí do klidu a přinese harmonii vaší duši, navštivte Slavonii.

Slavonie leží ve vnitrozemí na východě země. Rozprostírá se na území Chorvatska i Srbska. Rozkládá se mezi řekami Drávou, Sávou a Dunají. Kdybyste měli příležitost sem zavítat, určitě to udělejte. Je tu toho k vidění hodně! Níže přinášíme pár tipů na to, jaká místa navštívit pro relaxaci a opětovné nalezení vnitřního klidu.

Jediný chorvatský geopark, nádherný Papuk, je na seznamu UNESCO

Největší atrakcí ve východní části Chorvatska je právě tento kus přírody. Jedná se o horské pásmo dlouhé téměř 40 kilometrů. Je to jediný přírodní park v Chorvatsku, který je zapsán na seznamu UNESCO jako světový geopark. Můžete tu obdivovat obrovské duby staré až 500 let a projít se po Hraběcí stezce. Narazíte tu na bývalou středověkou pevnost Ružica grad, z něhož zbyly jen ruiny. I dnes tu však stojí hrdě, na kopci, obklopen krásnou divokou přírodou. Můžete se ubytovat v nedalekém klidném městě Požega.

Toužíte po klidném magickém místě? Zajeďte do Brodu!

Ve Slavonii se také nachází jedna z největších chorvatských pevností. Unikátní fortifikační objekt z 18. století se jmenuje Brod. Je zde dochovaný barokní františkánský klášter s úžasnou vnitřní klášterní kolonádou. A věřte, že je jedna z nejkrásnějších v celém severním a východním Chorvatsku! Tady na vás dýchne naprostý klid a harmonie. Tak krásnou a zachovanou klášterní architekturu nikde jinde v severním Chorvatsku nespatříte.

Slavonie je domovem krásných a silných koní!

Navštívili jste už někdy hřebčín? Pokud milujete sílu a krásu koní, navštivte jeden z nejvyhlášenějších hřebčínů v Chorvatsku. Nebo raději rovnou dva! Oba najdete ve Slavonii. Státní hřebčín Dakovo přijela dokonce navštívit samotná anglická královna Alžběta II. Hřebčín pořádá atraktivní koňská představení, čímž sem každoročně láká spoustu turistů.

ČTĚTĚ:   Ostrov Rab – Rábské trhy zvané fjera

Od roku 1843 tu stojí také známý státní hřebčín Lipik, kde se chová a šlechtí koňské plemeno lipicánů. To pochází ze Slovinska a je úzce spojené se Španělskou jezdeckou školou ve Vídni. Můžete se tu na koních projet nebo si dopřát projížďku v kočáru v lázeňském městě Lipik.

„English touch“ v chorvatském vnitrozemí? Navštivte obec Vinkovci!

A nakonec pro vás máme jednu kuriozitu! Nenápadná obec Vinkovci se pyšní jedním unikátem. Vlastně dvěma. Přímo uprostřed historického města stojí pravá a nefalšovaná červená anglická telefonní budka! A hned za vesnicí si můžete posedět v pravé anglické hospodě. A jak k tomu došlo? Takhle to zkrátka vypadá, když se do chorvatského vnitrozemí zamiluje Angličan!

 

levné apartmány Chorvatsko
Levné ubytování v Chorvatsku

Ohodnoťte
Klikněte přes kterou službu chcete vložit komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


publikováno: Bře 2020, Kategorie : Chorvatsko