Soukromé ubytování v Chorvatsku


ubytování Chorvatsko

Zvyšují se standardy podle přání hostů, rekonstruují se koupelny, budují nové kvalitní apartmány, soukromé pensiony a všechno se to dává do pojmu soukromé ubytování, ke kterému se v posledních letech přiřadily i vily s bazény. Objasníme si tedy které ubytovací kapacity spadají do termínu soukromé ubytování v Chorvatsku.

V samých počátcích cestovního ruchu na pobřeží Chorvatska majitelé pronajímali části svých domů, místnost či dvě a s hosty sdíleli své soukromí. Z této doby pochází termín soukromé ubytování, který brzy dostal i německý pseudonym „Zimmer frei“, protože tehdy stejně jako dnes nejpočetnější hosté v soukromém ubytování v Chorvatsku jsou Němci. Poslední dobou se zvyšuje standard tohoto ubytování, hosté musí mít pokoje s koupelnou, stavějí se nové pensiony či vily s bazény.

Apartmány Chorvatsko

Apartmány Chorvatsko

Kategorizace soukromého ubytování v Chorvatsku se řídí pravidly Ministerstva cestovního ruchu, které v poslední době také provedlo rozdělení hvězdiček každému majiteli ubytovacích kapacit a vneslo řád do této typické chorvatské turistické nabídky. Tato kategorizace je určitě jedním z kritérií pro výběr ubytování v Chorvatsku.

Výhody a nevýhody ubytování v soukromí jsou stejné: domácí neboli majitelé. Osoby od nichž pronajímáme soukromé ubytování. Hostitelé mohou učinit dovolenou nezapomenutelnou v pozitivním i negativním smyslu. Ve chvíli kdy se domlouvá rezervace ubytování někteří přilepší informace, zapomenou na rušnou cestu blízko domu nebo zkrátí vzdálenost do pláže. Stejně tak, dobrý domácí vás příjemně přivítá sklenkou vlastního vína a rybou a udělá vše pro to, aby vaše dovolena byla nezapomenutelná a Vy se opět vrátili.

Soukromé ubytování je především pro ty co se nebojí kontaktu s lidmi, rádi hosty přijímají a chodí na návštěvy. Pro individualisty, kteří nemají rádi velké hotely, pro mladé kterým je nejdůležitější cena ubytování či průzkumníky kteří cestují s otevřenými oči a poznávají lidi a zemí ve které jsou.

ČTĚTĚ:   Starigrad Paklenica - severní Dalmácie

Když vybíráte místo dovolené a ubytování musíte hlavně být upřimní sami k sobě a jasně si uvědomit co chcete. Je těžké vybrat vilu s bazénem když nám toto domácí rozpočet nedovoluje. Právě finance jsou hlavní co rozhoduje při výběru dovolené. Při výběru ubytování se pak největší ohled bere na doporučení či recenzi od toho kdo má stejná očekávání a vlastní zkušenost.

Vily s bazény před 15 lety v chorvatské turistické nabídce skoro vůbec nebyly. Dnes je takovýchto objektů už několik set po celém pobřeží Jadranu ale spíše jsou to ozdoby turistické nabídky než nějaký velký byznys, ale každá ozdoba je vidět a mluví se o ní. Dům s bazénem je sen skoro každého člověka a pokud si to můžeme dovolit na týden či dva je to krásný zážitek. Samozřejmě, pokud to peněženka dovolí můžeme cestovat i mimo hlavní sezónu, která je v Chorvatsku v červenci a srpnu, a to právě v červnu či září kdy je v Chorvatsku také moc krásně a teplo a přitom jsou ceny příznivější. Pokud se dají například dohromady dvě rodiny přátel mohou si pronajmout v tomto období i nejkrásnější vily na Istrii na prodloužený víkend či týden.

Pokud tedy hledáte soukromé ubytování v Chorvatsku přímo od majitelů těchto objektů, tak abyste se vyhnuli i zbytečným provizím cestovním kancelářím doporučíme vám největší katalog ubytování v Chorvatsku na lehce zapamatovatelné internetové adrese www.UBYTOVANIvCHORVATSKU.cz
Samozřejmě vybírejte s rozvahou a pokud nemáte dobrý pocit při komunikaci ze svého hostitele poohlédněte se u jiného, nabídka je pestrá. Zároveň si také ohlídejte ten správný čas a nečekejte na poslední chvíli, protože to nejlepší se obsadí jako první a už v únoru někteří majitelé mají již rezervovanou většinu termínu.

Ohodnoťte
Klikněte přes kterou službu chcete vložit komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


publikováno: Úno 2010, Kategorie : Aktuality z Chorvatska, Chorvatsko