Split: ideální místo u moře s možnostmi skvělých výletů


ubytování Chorvatsko

Chorvatské město Split má skvělou polohu. Najdete ho přímo v centru Dalmácie v jižní části země. Je to druhé největší město v Chorvatsku, které se teprve v posledních deseti letech stalo jedním z nejnavštěvovanějších chorvatských měst. Jeden z důvodů obliby tohoto města, které dříve sloužilo turistům spíše jen jako dopravní uzel, je také to, že se odsud jednoduše dostanete na zajímavá místa v okolí, a tak si z vaší dovolené přivezete mnohem více zážitků.

Split, Croatia

Split je pěkné město. Nabízí spoustu historických památek a je dobrou volbou pro všechny, kdo mají rádi kulturu, život kolem sebe, moře hned za rohem a přitom rádi podnikají jednodenní výlety. Kam se tedy snadno ze Splitu můžete podívat?

Za nejkrásnější pláží na ostrov Brač

Navštívit ostrov Brač, pokud jste v Dalmácii, je zkrátka téměř povinnost! A to především kvůli vyhlášené pláži Zlatni Rat na jeho jižním pobřeží. Určitě jste o ní už slyšeli. Svou popularitu získala kvůli své kráse a unikátním tvaru, který se velmi často mění pod vlivem větrů a mořského proudu. Na ostrov jezdí loď, jejíž plavba ze Splitu trvá cca 1 hodinu.

Šolta

Za křišťálovou vodou na ostrov Šolta

Jižně od Splitu a západně od ostrova Brač se v čistém Jaderském moři nachází ostrov Šolta. Je to nádherný ostrov plný malebných vesnic, turistický ruch tu není nijak moc vyvinutý, proto tu naleznete patřičný klid. A samozřejmě krásné pláže s křišťálově čistou vodou! Dostanete se sem ze Splitu lodí přibližně za hodinu.

Salona

Za ruinami do Salony

Pouhých 10 kilometr od Splitu se nachází římské ruiny zvané Solta. Ve 2. století zde stál ohromný amfiteátr, jehož velikost umožňovala pojmout až 18 000 diváků, kteří se oddávali sledování gladiátorských her. Najdete zde také hřbitov ze 4. století, který zde byl zřízen pro křesťanské mučedníky nebo krytý akvadukt z 1. století. Do Salony se dostanete jednoduše autem nebo autobusem mířícím do Trogiru. V Saloně si vystoupíte za nějakých 15 až 20 minut.

ČTĚTĚ:   Na Cres a Lošinj – Deník: den 4. a 5.

Za přírodou do národního parku Krka

Severně od Splitu se nachází jeden z největších národních parků Chorvatska – Krka. Jeho středobodem je řeka Krka, na níž je vytvořeno spoustu kaskád a vodopádů. Překrásná krajina je magnetem nejen pro ty, kteří touží po osvěžení v čisté sladké vodě, ale také pro milovníky pěších túr. Můžete se sem vydat vlastním autem, nebo si vzít autobus z hlavního autobusového nádraží, který vás odveze do Skradinu, jednoho z výchozích bodů pro výlety do národního parku.

Trogir

Za historií do Trogiru

Pouhých 24 kilometrů západně od Splitu leží město Trogir, které je bohaté na středověkou architekturu. Samotné město obepínají hradby z 15. století a v jeho historickém jádru můžete obdivovat benátské stavby. Rozhodně si s sebou vezměte plavky. Přímo ve městě najdete příjemné pláže. Kromě vlastní dopravy můžete využít také autobusové spojení, které ze Splitu do Trogiru jezdí v častých intervalech . Cesta trvá přibližně půl hodiny.

 

levné apartmány Split
Ubytování ve Splitu

Klikněte přes kterou službu chcete vložit komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


publikováno: Čvn 2019, Kategorie : Chorvatsko