Split – splitské festivalové léto


ubytování Chorvatsko

Splitské léto je festival scénického umění s dlouholetou tradicí. Časem se měnil a přizpůsoboval moderní době a tak má dnes na programu, kromě oper a činoherních představení, i jazzové koncerty a výstavy.

V letních měsících se město Split stane velkým jevištěm, neboť četné festivalové pořady se konají na náměstích. Například na náměstí Peristil, Pjaca, Carrarina poljana nebo v Diokleciánových sklepeních, na tvrzi Gripe, v Meštrovićově galerii a letohrádku Kašteletu. Kromě představení z programu festivalu se na ulicích Splitu často konají i spontánní akce, jichž se zpěvem, tancem i hrou často účastní i obyvatelé města.

Splitski festival

Splitski festival

Splitské festivalové léto se nejvíce věnuje operním produkcím. Splitskému publiku se i letos představí přední operní inscenace vybraných souborů z celého světa. Publiku zazpívají slavní vokální interpreti inspirováni nádherným prostředím antického středu města Splitu. Ulice v areálu Diokleciánova paláce jsou dokonalou zvukovou kulisou.

Kromě oper nabízí Splitské léto svým návštěvníkům také četná činoherní představení, baletní vystoupení a výstavy. V posledních letech se jeho pořadatelé začali zabývat propagací určitých forem moderního umění jako jsou například jazzové koncerty, filmové projekce, pouliční divadlo a performance. Zdejší pobyt je ideální volbou pro ty, kteří si rádi užijí i moře i špičkového umění. Kromě četných kulturních pořadů nabídne město Split svým návštěvníkům od 14. července do 14. srpna ještě spoustu zajímavostí a zábavy.

Ohodnoťte
ČTĚTĚ:   Kompletní přehled mýtného v Chorvatsku
Klikněte přes kterou službu chcete vložit komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


publikováno: Čvc 2010, Kategorie : Aktuality z Chorvatska, Chorvatsko