Splitské léto


ubytování Chorvatsko

V létě nabízí Chorvatsko plno festivalů a další zábavy. Split se v období od 14. července do 14. srpna mění k nepoznání. Jeho scénické umění, které se soustředí na exkluzivní zážitky pro pozorovatele a turisty, je pro všechny opravdu zážitkem na celý život.

112Pokud tedy budete ve Splitu někde v kempu nebo projíždět zrovna kolem a směřovat do Chorvatska dále, určitě vám stojí za to, udělat si menší zastávku i tu. Zvláště pro milovníky operního zpěvu a divadla Split nabízí mnohé scény s touto tématikou. Inspirace antickým divadelním prostředím tvoří i fakt, že ve Splitu je prostředí jako stvořené pro zpěv, tanec, balet i herectví. Kolébka krásného umění, kterou tu objevíte celý měsíc (je opravdu dost času, vypravit se sem, zrovna v tomto období). Zvukové kulisy fantasticky doplňují a dotvoří kouzelnou atmosféru, podtrhne je i prostředí ulice Diokleciánova paláce.
Opera je jen dílčí aktivitou, zpozorovat tu můžete i jiná dramatická představení, výstavy a balety. Splitské léto je od jisté doby i tvůrčí snůškou z jiných odvětví (jazz – koncerty, filmové produkce, pouliční divadla). Ať už jedete na dovolenou k moři, nikdy není pozdě do vašeho programu zařadit i multižánrové vnímání, které ve Splitu jistě ucítíte na vlastní kůži. Kulturní festival Splitské léto je plný tradic, koncertů a představení. Výhodou je využití krásného počasí v létě a oslav pod širým nebem, ale i ve sklepeních paláce, který dotvoří estetický zážitek. Hlavní dějiště se odehrává na náměstí Republiky, na Peristilu v paláci a také ve sklepeních.
Kromě operních árií si tu poslechnete i lidové písně. Taneční večer na otevřeném prostoru Peristil, se vám bude také líbit a zamilujete si ho. Koncerty probíhají, jak na otevřeném prostranství, tak i uvnitř Národního Divadla. Záleží na vás, čemu dáte přednost a co vše tu chcete navštívit.

ČTĚTĚ:   Nový aquapark na Istrii - Aquacolors Poreč

ubytování Split
Levné apartmány ve Splitu


Ohodnoťte
Klikněte přes kterou službu chcete vložit komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


publikováno: Dub 2014, Kategorie : Magazín