Stále více lidí míří do Chorvatska v září! Jste mezi nimi?


ubytování Chorvatsko

Chorvatsko je oblíbenou destinací především v hlavní sezóně. Lidé však stále častěji dávají přednost cestování do této nádherné země v květnu nebo v září. Jasně mluví statistiky, které právě v Chorvatsku vykazují nadměrně úspěšné letošní září oproti tomu minulému.

V září bylo v Chorvatsku ubytováno 2,2 milionu turistů, což je dokonce o 10,7 % více, než tomu bylo za to samé období v roce 2017. Jak je to možné? Září je měsíc, kdy je počasí stále krásné, v moři se dá koupat, ceny jsou přívětivější a je tu o poznání méně lidí. To jsou hlavní výhody cestování mimo sezónu v podstatě všude na světě. A lidé to vědí a těchto výhod využívají.

Dubrovník

Další výhodou cestování mimo hlavní sezónu je také spojené s počasím. Není tak horko, takže se jedná o ideální čas na výlety do přírody i poznávání měst. Kdo by se chtěl ve 35 °C trmácet někam do kopců za krásnými výhledy? A kdo touží po procházkách v rozpálených ulicích, kde jediné místo, které vyhledáváte, je chladný stín?

Cestování mimo sezónu má ale i své nevýhody.

Patří mezi ně například to, že přestože je obecně počasí v těchto měsících příjemné, může se stát, že schytáte zrovna deštivý týden nebo chvilkovou studenou frontu. Někoho také příliš nelákají poloprázdné ulice, prázdné restaurace nebo vylidněné pláže a více jim vyhovuje dovolenkový šrumec všude kolem. Přesto se zájem o pobyty mimo hlavní sezónu těší čím dál tím větší oblibě.

Korčula

A kam lidé vyrážejí nejčastěji?

Z České republiky je to nejblíže na poloostrov Istrie a do Kvarnerského zálivu. Mezi nejoblíbenější destinace všech turistů však patří Split a jeho okolí, Makarská riviéra, historické město Dubrovnik, ostrov Hvar a Korčula. Lidé milující rafty nedají dopustit na dramatické město Omiš, ve kterém se do moře vlévá překrásná a místy hodně divoká řeka Cetina, která je pro rafty přímo ideální. Jiní míří do Zadaru za jedinečnými mořskými varhany.

ČTĚTĚ:   Nákup nemovitosti v Chorvatsku

A jaká je ta vaše nejoblíbenější chorvatská destinace?

 

levné apartmány Omiš
Ubytování v Omiši

Ohodnoťte

5 Responses to Stále více lidí míří do Chorvatska v září! Jste mezi nimi?

 1. Jiří Borovec

  jindy se tam ani nedá.

 2. Lada Schullerová

  My vždy v červnu

 3. Stanislava Horváthová

  Kdybych jela mimo sezonu, tak jednoznačně v září, kdy je nejvíc zralého ovoce a smokve

 4. Miroslava Helmerova

  letos to bylo třikrát,Velikonoce,poté konec května do začátku června a pak to nádherné září

 5. Tomasz Kaniewski

  Už několik let jezdíme pouze v září

Klikněte přes kterou službu chcete vložit komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


publikováno: Pro 2018, Kategorie : Chorvatsko