Stanové kempy v Chorvatsku


ubytování Chorvatsko

Stanové kempy na jadranském pobřeží jsou nejčastějším cílem českých, ale i ostatních evropských dovolenkářů. V minulosti se počet stanových kempů neustále rozšiřoval, ovšem v současnosti se jejich majitelé více zaměřují na kvalitu zázemí pro turisty.

Členitost chorvatského pobřeží, množství příhodných míst, tisíce ostrovů, to vše jsou příležitosti k vybudování stanového kempu, který láká především motorizované turisty. V současnosti je evidováno na 9 tisíc kempů. Některé jsou velice známé, jako například Baško Polje, jiné jsou umístěny na obtížněji přístupných místech. Většina z nich je upravena a vybaven jen velice skromně, avšak jsou i luxusní kempy, ke kterým patří například komfortní kemp Solaris Resort.

size_1000_365_1393834694ostern_easter_uskrs_mobilne_kucice_pag_croatia_kroatien_camping_kamp_kampincNajdete ho 4 km od Šibeniku a stejně tolik od sjezdu z nové dálnice. Kemp je součástí turistického komplexu, má rovný terén s olivovníky a borovicemi. Pláž je betonová, asi 1 km dlouhá se schody pro vstup do moře, ale je zde i menší zátoka s oblázky. Do vybavení kempu patří m.j. i bazén s mořskou vodou a k pohodlí návštěvníků slouží i wellnes studio v nedalekém hotelu, který je pro hosty k dispozici za mírný doplatek.

Nadstandardně vybavený je rovněž Kemp Šimuni na ostrově Pag. Můžete si postavit vlastní stan, nebo si pronajmout nejen stan, ale také bungalov, mobilní domek nebo apartmán. Kemp je vybaven parkovištěm, kioskem, obchodem se smíšeným zbožím, restaurací, přípojkami na elektrický proud, nebo i bankomatem a dalšími službami.

Výhodou některých kempů je možnost mít s sebou domácího mazlíčka za poplatek, ovšem na pláže je psům nebo kočkám vstup většinou zapovězen. Jsou však kempy disponující i pláží pro zvířata.

Místa pro postavení vlastního stanu je ve všech kempech dost, ovšem v sezóně se vyplatí si místo rezervovat předem, abyste nemuseli objíždět kempy a hledat.

Klikněte přes kterou službu chcete vložit komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


publikováno: Led 2015, Kategorie : Magazín