Sukošan, Nin a Zaton: tohle jsou perly riviéry Zadar!


ubytování Chorvatsko

Hodně turistů, kteří chtějí navštívit Zadar, si jako cíl své dovolené často vybírají menší vesničky v okolí. Je tady větší klid, méně lidí, krásné moře a moderní město Zadar hned za rohem. Líbí se vám taková představa dovolené? Tak se s námi mrkněte na tato skvělá místa – perly Zadarské riviéry!

Riviéra Zadar leží v severní Dalmácii a má velmi členité pobřeží. Je tu množství zátok a zálivů, ostrovů a ostrůvků. Není to odtud daleko do národního parku Paklenica nebo Krka ani do chorvatského pohoří Velebit. Přinášíme tipy na 3 okouzlující malá letoviska,kde si můžete užít parádní dovolenou.

Sukošan s nádherným přístavem

Jedním z velmi oblíbených míst je vesnice Sukošan, která leží cca 11 km od Zadaru. Místní ji navštěvují, aby se zúčastnili tradičních lidových slavností, turisté sem míří především za krásnými plážemi. Sukošan je starobylé městečko a najdete tu ještě pozůstatky městských hradeb – část Horní brány z 15. století. Jednou z církevních dominant je kostel sv. Kasiána a krásnou vzpomínkou na historii jsou také zříceniny biskupského letohrádku z 15. století, který byl postaven na malém, uměle vytvořeném ostrůvku.

Doménou Sukošanu je ale jeho moře, a to nejen z pohledu těch, kteří se v něm koupají. Najdete tady totiž jeden z největších sportovních přístavů v celém Chorvatsku, Marina Dalmacia. A tak se vám každý den bude naskýtat překrásný výhled na zátoku s blankytně modrou vodou a množstvím luxusních plachetnic.

Zátoka Zlatna luka, ve které Sukošan leží, má písčité dno a milují to tu především děti. Jedna z pláží se tu také jmenuje Dětský ráj. V Sukošanu je spousta restaurací, kaváren i barů a rozhodně patří mezi místa na které budete ještě dlouho vzpomínat.

Nin s plážemi skvělými pro děti

Městečko, které turisté kdysi bez povšimnutí míjeli, se v poslední době stalo velmi populární destinací. Leží asi 16 kilometrů severozápadně od Zadaru a jeho historické centrum najdete na malém ostrůvku, který je s pevninou spojen dvěma mosty. Městečko kdysi bývalo sídlem chorvatského krále, ale jeho krása se bohužel nedochovala. V 17 století bylo zničené válkou a svou původní podobu a význam město již nedostalo. V Ninu najdete také jeden unikát – nejmenší katedrálu v Evropě – kostel sv. Kříže.

ČTĚTĚ:   Zlatni rat na ostrově Brač mezi nejlepšími místy na světě

Koupání v okolí Ninu je ideální pro rodiny s dětmi, protože je zde moře mělké a pláže mají velmi pozvolný vstup do moře. V Ninské laguně je také bahno, které je považováno za léčivé. Rozhodně ho vyzkoušejte!

Zaton pro aktivní turisty

Nedaleko Ninu leží Zaton. Je to skvělé místo ke koupání a ideální pro všechny, kdo mají rádi sport. Najdete tu pláž dlouhou přibližně 1,5 kilometru, která je tvořena částečně oblázky a pískem. Je obklopena borovými lesy, takže o stín tady nouze určitě není. Zaton je turistické letovisko, které nabízí vše, po čem turisté touží. Jsou tu zábavné i sportovní atrakce pro všechny věkové skupiny, vyzkoušet můžete různé vodní sporty nebo si zahrát míčové hry.

Přestože se jedná o větší turistické středisko, v jeho centru můžete obdivovat původní venkovskou architekturu.

 


levné apartmány Sukošan
Ubytování v Sukošanu

Ohodnoťte

3 Responses to Sukošan, Nin a Zaton: tohle jsou perly riviéry Zadar!

 1. Pavlína Hönigová

  Mohu jen souhlasit.
  Klid a přitom vše tak blizko.
  Ještě tedy pridávám vlastní zkušenost-Bibinje♥️
  Loni Vir ♥️

 2. Zlatka Jelínková

  Sukošan je super, doporučuji !!!

 3. Markéta Vesecká Kočová

  Nin je bezba. To lecive bahno je zazitek. Mam to tam moc rada. O Sukosanu ani nemluve.

Klikněte přes kterou službu chcete vložit komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


publikováno: Srp 2020, Kategorie : Chorvatsko