Tahle kráska vznikla ve Splitu! Představujeme největší plachetnici na světě


ubytování Chorvatsko

Pokochejte se s námi úžasnou lodí, kterou bychom se teoreticky mohli plavit už od jara 2021. Je neuvěřitelně luxusní a nese název Golden Horizon, neboli Zlatý obzor. Sice nebude brázdit po vlnách Jaderského moře, s Chorvatskem však spojitost má. Byla vyrobena ve Splitu, v místní loděnici Brodosplit.

Tato luxusní plachetnice představuje téměř dokonalou repliku slavné lodě France II z roku 1913. Nyní je Zlatý obzor největší tradiční plachetnicí na světě.

Jako první bude spatřena v anglických vodách. Zamíří ale i na Bali

Za vznikem plachetnice stojí britská společnost Tradewind Voyages a už nyní počítá s tím, že se na svou první plavbu vydá 1. května 2021. Ta bude brázdit ostrůvky patřící ke Skotsku a Anglii. Poté se chystá na plavbu kolem Islandu, v Baltském moři, u Norska, Dánska, Španělska a Portugalska. Plachetnici Golden Horizon však čeká také plavba po námořní hedvábné stezce z Dubrovníku přes Suezský průplav do Jakarty a na Bali. Bude ji čekat také Egypt, Saudská Arábie a Indický oceán. Každá plavba bude trvat 7 nebo 14 dní. Prozatím ji můžete spatřit v loděnici ve Splitu.

Luxus, který na lodi najdete

Nebudeme vás nudit podrobnostmi, podívejte se s námi na to nejzajímavější, co bude na lodi hostům k dispozici. Najdete tu celkem 140 kajut, které nabízí výhled na moře pro 272 osob. Můžete obdivovat rafinovaný a zároveň neformální interiér společenských prostor, nabízející pasažérům veškerý luxus moderní výletní lodi, který je navíc podtržen romantickou atmosférou tradiční plachetnice. To, co na první pohled působí jako retro, je speciálně navržená konstrukce za účelem udržitelného cestování. Loď ze 70 % svého pohonu využívá plachty a mořské proudy.

Plachetnice Golden Horizon je dlouhá 162 metrů a 18,5 metrů široká. Celkem má 159 členů posádky. Najdete tu exkluzivní dvoupodlažní restauraci, která pojme všechny pasažéry, pokud by chtěli stolovat najednou. Součástí je i moderní bazén s úžasným skleněným dnem. A pro zpříjemnění cesty můžete využít kosmetický salón a lázně.

ČTĚTĚ:   Crikvenica – perla pobřežního Kvarneru

Ubytování na palubě se liší velikostí, standardem. Na vrcholu najdete 4 apartmány o rozloze 45 m² se dvěma koupelnami, sprchami a vířivkou. 34 menších pokojů má balkon a vířivku. Ostatní pokoje jsou umístěny v dolních palubách.

Společnost tuto plachetnici představuje jako „unikátní loď, ve které se spojují historické vlivy se současným stylem a nabízí nejvyšší standardy v oblasti zábavy, stravování i ubytování“. Jak by se vám líbila plavba touhle kráskou? A koho byste na ní pozvali?

Všechny fotografie © Tradewind Voyages

levné apartmány Chorvatsko
Levné ubytování v Chorvatsku

Ohodnoťte

3 Responses to Tahle kráska vznikla ve Splitu! Představujeme největší plachetnici na světě

Klikněte přes kterou službu chcete vložit komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


publikováno: Lis 2020, Kategorie : Chorvatsko