Tajemné Lastovo. Objevili jste tento ostrov?


ubytování Chorvatsko

Ostrov nacházející se v souostroví Jižní Dalmácie se může „pochlubit“ rozlohou čítající něco kolem 41 kilometrů čtverečných. Nejbližším sousedem Lastova je oblíbený ostrov Korčula. Na ostrově žije asi 1200 stálých obyvatel a právě to je důvodem k tomu, abyste zde strávili alespoň pár dovolenkových dnů. Dáváte-li přednost klidnějšímu způsobu trávení letní dovolené bez přeplněných pláží a tisíce Čechů všude v okolí, je Lastovo jasnou volbou.

Okouzlující příroda

Lastovo i jeho okolí se stalo v roce 2006 jedenáctou chráněnou krajinnou oblastí v Chorvatsku. Okraje ostrova jsou často velmi příkré a opatřeny nízkým porostem. Na rozdíl od některých dalších chorvatských ostrovů, se zde nevyskytují žádní jedovatí hadi. Patříte-li mezi milovníky vysokohorské turistiky, na Lastovu se vyřádíte do sytosti.

Co na ostrově vyzkoušet?

Ostrov má výborné podmínky pro vodní sporty. Vyzkoušet byste si zde měli windsurfing, jachting, potápění nebo sportovní rybolov. Sportovní rybolov se zde těší zvláště velké oblibě. Ve zdejších vodách se totiž vyskytuje tzv. Modrá ryba – unikátní rarita, která nemá jinde obdoby. Po příjemně prožitém dnu můžete posedět v některé z místních taveren, kde vám během večera zaručeně nabídnou zdejší víno Maraština, které by bylo hřích neochutnat! Během hlavní letní sezony můžete na ostrově navštívit vyhlášený festival Lastovo – Ostrov hudby (Otok glazbe), který je plný folklorního programu i zábavy pro malé a velké.

Jak se na ostrov dostanu?

Lastovo má trajektové spojení s pevninou (Split, Hvar, Korčula). Pro dopravení se na ostrov můžete využít také speciální rychlé sezónní lodní linky, která vyjíždí z Chorvatského Dubrovníka. Chcete-li si užít opravdu klidnou a nezapomenutelnou dovolenou bez všudypřítomných rušivých elementů, je ostrov Lastovo jasnou volbou.

Ohodnoťte
ČTĚTĚ:   Výběr z kulturních akcí pořádaných v sezóně 2009 v Chorvatsku
Klikněte přes kterou službu chcete vložit komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


publikováno: Čvn 2013, Kategorie : Aktuality z Chorvatska, Chorvatsko