Teplota moře v Chorvatsku: jaká je a jaká bude


ubytování Chorvatsko

Za chvíli končí dětem škola, dovolená volá! Červenec a srpen jsou nejteplejší měsíce a sezóna je v plném proudu. Pokud se chystáte k Jadranu, určitě bedlivě sledujete předpověď počasí. Stejně tak jako teplota vzduchu, je však důležitá i teplota vody. Zajímá vás, jak to momentálně vypadá, jaké jsou průměry a co můžete očekávat v letošní sezóně?

Jakou teplotu má moře v Chorvatsku?

Jaderské moře se obecně považuje za teplé. V létě si můžete užívat vodu o průměrných teplotách 23-27 °C. Vůbec nejteplejší moře bývá zpravidla v srpnu, koncem září už může být voda pro někoho nepříjemně chladná, není to však pravidlem. Nejstudenější moře bývá v únoru, ale to většině z nás nevadí, protože v zimě jsou naše oblíbené destinace úplně jinde, položené vysoko nad mořem.

Na jihu země jsou teploty o něco vyšší, ale nejedná se o nijak závratné rozdíly. To, že je rozdíl teploty vody na obou koncích Chorvatska podobný, je způsobeno studenými řekami, které se na jihu do moře vlévají. Tím je teplota v podstatě vyrovnaná.

teplota moře v chorvatsku

Teploty nyní, koncem června

Je 24.6. a v současné době se teplota moře pohybuje v rozmezí od 21 °C do 25 °C. Nejteplejší moře je v současné době na ostrově Mljet, v Komiže a Pule. Šibeník, Dubrovník a Hvar hlásí o jeden stupeň méně. Moře u Kvarnerských ostrovů má teplotu cca 23 °C. Kolem 21 °C má moře u Cirkvenice.

Jak to bude v sezóně a v září?

V červenci a v srpnu bývá průměrná teplota po celém pobřeží Jaderského moře mezi 24 a 25 °C a totéž můžete očekávat i tuto sezónu. Žádný velký výkyv není očekáván. V září teplota klesá na 23 °C, ale například loňský rok přišla studená vlna, déšť a teplota moře klesla na toto období k nevídaným 20 °C.

ČTĚTĚ:   Autem do Chorvatska - trasy

Loňské září s sebou přineslo mohutné deště a záplavy, které postihly především Zadar a okolí. Teplota moře, ale i vzduchu prudce klesla a sami místní obyvatelé trvdili, že takovou zimu v září snad nepamatují. Doufejme, že letos se to opakovat nebude a i turisté, kteří raději vyráží na dovolenou po sezóně, si budou moci užívat příjemné koupání. Zajímají vás aktuální teploty a čistoty moře – vždycky se můžete podívat na aktuální mapku se stavy na stránce Teplota moře v Chorvatsku

moře

 

levné apartmány Chorvatsko
Levné ubytování v Chorvatsku

Teplota moře v Chorvatsku: jaká je a jaká bude
4 (80%) 3 hlas[ů]

One Response to Teplota moře v Chorvatsku: jaká je a jaká bude

Klikněte přes kterou službu chcete vložit komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


publikováno: Čvn 2018, Kategorie : Chorvatsko