Tip na netradiční dovolenou: Robinzonády!


ubytování Chorvatsko

Už jste slyšeli o robinzonádách, bydlení ve stylu osamělého poustevníka na opuštěném ostrově? Pokud máte rádi dobrodružství, klid a nové zážitky, je možná pro vás právě taková dovolená jako stvořená! Na robinzonádách se dokonale zrelaxujete a zpátky domů se vrátíte jako znovuzrození.

Kde Robinsonády hledat?

Chorvatsko takových překrásných izolovaných míst nabízí spoustu a mají různý charakter. Některé se nachází na malých ostrovech, jiné najdete v krásných skrytých zátokách. Nikde nikdo, jen vy krásná pláž a překrásná chorvatská příroda. Pokud vás zajímají konkrétní destinace, věřte, že do jakékoliv lokality budete mít namířeno, nějaké robinzonády v té oblasti určitě najdete.

Robinsonáda

Bojíte se, že se budete nudit?

Robinzonády samozřejmě nejsou pro každého a vybírají si je lidé, kteří po samotě a klidu touží. Takže pokud mezi ně patříte, víte, že se nudit rozhodně nebudete. Můžete podnikat výlety do okolní přírody, často jsou v blízkosti malé osady nebo vesničky, kde budete mít možnost zažít místní atmosféru, ochutnat domácí sýry, šunku nebo olivy. Často v takovém typu ubytování také máte možnost zapůjčit si člun a vydat se na moře. No není to hotová paráda pro všechny rybáře?

Potřebujete alespoň trochu dnešních vymožeností?

V dnešním světě se vám prostě nemůže stát (a určitě ne v Chorvatsku), abyste zažili takové dobrodružství jako Robinson na pustém ostrově. V moderních robinzonádách najdete všechno potřebné pro spokojený pobyt. Výjimkou není soukromý bazén, ani wi-fi. Nemusíte se proto bát, že budete 14 dní absolutně odříznutí od světa. Spíše si robinzonády představte jako bydlení na samotě, kde vás nic nemůže rušit. Leda nějaký soused, protože některé robinzonády představují shluk více domků či apartmánů u sebe. Jinak tam ale není nic – žádné město, žádný obchod, žádná restaurace. Zkrátka a dobře, budete si muset poradit sami.

ČTĚTĚ:   Neodolatelné chutě a vůně Dalmácie

Robinzonáda

Je robinzonáda vhodná pro děti?

Samozřejmě, že ano! I děti si potřebují odpočinout od neustálého tlaku ve škole a technologií, které na ně ze všech stran útočí. Tady vypnou a zažijí něco, co možná doposud neznaly. Seznámí se s přírodou a budou si hrát stejně jako naši rodiče nebo spíš prarodiče – s tím, co najdou v lese! 🙂 Bude to pro ně nezapomenutelný zážitek a když to s nimi nepůjde a budou chtít třeba na zmrzku, tak prostě sednete do auta a uděláte si výlet do nejbližšího města.

Může se mnou pes?

Existuje hodně míst, kde vás s domácím mazlíčkem neubytují. V robinzonádách však s tímto většinou problém není. Všude kolem je příroda, psi tady nikoho neohrožují, nikomu nemůžou vadit. Je to tu pro ně jako stvořené! A především sami pejsci tu budou rozhodně milionkrát šťastnější než v nějakém velkém přeplněném hotelu (kdyby vás tam s ním tedy náhodou pustili).

Navnadili jsme vás a přemýšlíte už o dovolené? Je nejvyšší čas! Jaro je tady a léto se kvapem blíží. My už se nemůžeme dočkat!

 

levné apartmány Chorvatsko
Levné ubytování v Chorvatsku

Klikněte přes kterou službu chcete vložit komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


publikováno: Dub 2019, Kategorie : Chorvatsko