Tipy na cestu do Chorvatska s dětmi


ubytování Chorvatsko

Všichni rodiče malých dětí jistě potvrdí, že pobyt u moře jejich dětem prospívá. Kdo to ještě nezkusil, přesvědčí se na vlastní zkušenost, že dětem dělá moře a slaný vzduch neuvěřitelně dobře, zvláště mají-li dýchací potíže, či časté záněty dýchacího ústrojí, rýmy, kašle a jiné neduhy, které stíhají děti v našich vnitrozemských končinách. Zbývá už jen vybrat správnou destinaci, která by svědčila rodičům i dětem.

Pochopitelně, že záleží na mnoha okolnostech. Především je třeba zvolit způsob dopravy a přizpůsobit cestu i pobyt věku dětí. Dopřát svým dětem pobyt u moře je nejkrásnějším dárkem, který jim můžete poskytnout. Budou mít dostatek pohybu, užívat si koupání a brouzdání v průzračné vodě a hlavně budou stále s vámi. Pobyt u moře je pro děti blahodárný po fyzické i psychické stránce.
1762489_204187_d3e1497ae1_lSamotná cesta bude pro děti dlouhá, ať pojedete vlastním autem, nebo s cestovkou autobusem či vlakem. Jde o to, děti vždy vhodně zabavit a hlavně jim dopřát časté přestávky. To bude asi nejlepší při cestě vlastním autem, kdy můžete zastavit podle vlastních potřeb.
Pokud se jedná o typy na destinace vhodné pro dovolenou s dětmi, je takových míst celá spousta. Děti dají asi přednost písku před kamínky a oblázky. Určitě je také dobré volit místa, která jsou pokud možno co nejblíže. Takovou lokalitou je například ostrov Pag, kde je několik letovisek jako například Potočnice, Stará Novalja nebo Povljana. Předností je čistá voda, kde mohou děti pozorovat mořský život, sbírat mušle a důležité je, že je zde nebude obtěžovat bodavý hmyz.
Další písečné pláže vhodné pro děti nabízí letovisko Biograd na Moru. Jsou zde příjemné kempy ukryté pod borovicemi a dostatek atrakcí pro rodiny s dětmi. Krásné písečné pláže jsou i v Omiši nebo Duči. Omišská riviera je známá značným počtem turistů, ovšem můžete zde najít i velice klidná místa jako je například letovisko Mediči s krásnou písečnou pláží.
Poněkud vzdálenější, ovšem neméně krásné pláže, kde se mohou vaše děti vyskotačit, jsou na ostrově Brač poblíž letoviska Postira, nebo na poloostrově Pelješac, kde je známé středisko Orebič.

ČTĚTĚ:   Nekrásnější Chorvatské ostrovy I.
Tipy na cestu do Chorvatska s dětmi
5 (100%) 1 hlas[ů]
Klikněte přes kterou službu chcete vložit komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


publikováno: Říj 2013, Kategorie : Aktuality z Chorvatska, Magazín