Tipy na prodloužený víkend v Chorvatsku


ubytování Chorvatsko

Koncem listopadu každý z nás asi přemýšlí nad jinými věcmi než letní dovolenou. Pokud však víte, že do léta nevydržíte, jsme tady s několika tipy na prožití skvělého prodlouženého víkendu v Chorvatsku, který si už klidně můžete naplánovat teď. Takový březen a duben, to už jsou příjemné měsíce, kdy se dá vyrazit za krásami Chorvatska, ale pokud vyloženě nepotřebujete slunce a teplo, prodloužený víkend si můžete klidně užít už teď!

Prodloužený víkend v Pule

Prodloužený víkend můžete strávit poznávání některého z větších chorvatských měst. Ideální je například Pula. Leží na jihu Istrijského poloostrova a tudíž to není od našich hranic nijak závratně daleko. Pula je překrásné historické město, jako stvořené pro procházky v jakémkoli ročním období. Dominantou je světově známý obrovský římský amfiteátr, Arena. Tady se konaly gladiátorské hry, při nichž šel cit stranou – ti lepší zvítězili, ti horší již nikdy nevstali! V dnešní době slouží Arena především jako dramatická kulisa při konání různých kulturních akcí.

V Pule funguje velké tržiště, kde nakoupíte čerstvé potraviny a můžete posedět v kavárnách, které jsou k dispozici v okolí. Jsou tu obchody, galerie a příjemné restaurace a samozřejmě moře. Kolem Puly můžete podniknout i spoustu výletů do přírody, podnikat procházky po pobřeží a nasávat tu úžasnou místní atmosféru.

I jiná istrijská města jsou skvělou volbou

Nádherným městem je historický Rovinj, který leží na západním pobřeží poloostrova. Ne nadarmo bývá nazýván nejromantičtějším místem v Chorvatsku. Křivolaké uličky v historickém centru, které najdete na malém poloostrově, jsou jako stvořené pro zamilované dvojice. Zajímavým místem je také Rabac a přilehlý Labin, který je postaven vysoko na kopci a nabízí úžasné výhledy. Tato lokalita na jihovýchodě istrijského poloostrova je lákavá také pro milovníky přírody a nabízí možnosti zajímavých výletů.

ČTĚTĚ:   To nejlepší ze Splitu

Záhřeb_muzeum

Navštivte hlavní město Záhřeb

Hlavní město Záhřeb leží nedaleko chorvatských hranic se Slovinskem i Maďarskem a často bývá neprávem opomíjeno jen proto, že neleží u moře. Je to však působivé město, které si právě možná díky tomu zanechává svou pravou chorvatskou tvář a nepodbízí se turistům tolik, jako jiná chorvatská letoviska na pobřeží. I v Chorvatsku najdete spoustu krásných historických památek, jako je třeba kostel svatého Marka nebo kamenná brána původně ze 13. století. Dominantou je majestátní katedrála Nanebevzetí Panny Marie a sv. Štěpána, na jejíž dostavbě se podíleli dokonce stavitelé z Prahy.

Mezi zajímavosti patří rozhodně lanová dráha, která je stará více než 100 let. Je dlouhá 66 metrů, překonává výškový rozdíl 30 metrů a cesta trvá přibližně minutu.

cirkvenica

Pohoda v Cirkvenici

Pouhých 25 kilometrů jižně od Rijeky leží menší letovisko Cirkvenica. Také to se často stává cílem turistů, kteří míří do Chorvatska z Čech na pár dní. Proč? Především kvůli své poloze a také pohodě, která tu panuje. Město má bohatou lázeňskou tradici a nachíází se zde mořské akvárium, které slouží jako příjemné zpestření pobytu. Můžete si udělat výlet k nedalekému jezeru Kavranovo nebo na zříceninu hradu Badanj severně od města.

 

levné apartmány Pula
Ubytování v Pule

Klikněte přes kterou službu chcete vložit komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


publikováno: Lis 2018, Kategorie : Chorvatsko