Tipy pro pohodlné tankování v Chorvatsku


ubytování Chorvatsko

Pokud právě plánujete svoji dovolenou a rozhodli jste se vyrazit do Chorvatska po vlastní ose, určitě vyrazíte autem. Cestovat autem do Chorvatska má spousty výhod. Nemusíte se bát, že něco zmeškáte, jste mobilní, můžete tak navštívit spousty památek, zároveň jste svým pánem a dovolenou si tak můžete kdykoliv prodloužit.

V dnešní době je i mezi zeměmi skvělé spojení a v Chorvatsku můžete být již během pár hodin. Cesty jsou více méně pohodlné, i když narazíte na pár úseků, které přinesou pár drobných komplikací. Samotný stav silnic a dálnic není nejhorší, tím jsou častější kolony převážně v letních měsících. Může se tak stát, že se někde zdržíte déle, než jste čekali. Jakmile dorazíte do Chorvatska, budete muset do svých motorových miláčků doplnit šťávu. Tankování v Chorvatsku není rozdílné než tankování u nás nebo v jiných zemích. Průměrně jedna trasa do Chorvatska s úspornějším vozem vyjde na dva tisíce korun, což je skvělé obzvláště pokud cestujete ve více lidech. Náklady vám tak klesnou na minimum.Arne_Jacobsen_benzintank_Moerke

Během vašeho pobytu v Chorvatsku se nemusíte bát tankování, které tu funguje stejně jako u nás. Může se však stát, že narazíte na benzínovou pumpu, která vybírá zálohy, předtím než natankujete. Nejdříve tedy musíte nahlásit číslo stojanu a složit peníze za benzín. Následně si natankujete a doplatíte zbytek benzínu nebo se vám vrátí přeplatek. Podobný systém mají zavedený třeba ve Španělsku. Pozor si dejte i ve večerních hodinách. Je možné, že narazíte na benzínu, která nemá otevřeno 24 hodin denně jako je tomu mnohdy u nás. Vyplatí se tedy natankovat vždy více pro jistotu, než abyste uprostřed noci naháněli otevřenou benzinu. Tankování v Chorvatsku má jedno plus navíc. Ceny benzínu jsou oproti těm našim levnější a můžete tak ušetřit další peníze na cestě zpět domů.

ČTĚTĚ:   Kraljevica
Ohodnoťte

One Response to Tipy pro pohodlné tankování v Chorvatsku

  1. Jiri Papez

    Chorvatsko je destinace,která uspokojí i náročného turistu.Tam si vybere ten,kdo má rád vodu,pěší turistiku,potápění,rybolov,na kolech po ostrovech.No proste neomezené možnosti.Skvělá destinace.

Klikněte přes kterou službu chcete vložit komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


publikováno: Srp 2014, Kategorie : Magazín