TOP 5 chorvatských destinací, kam vyrazit za adventem


ubytování Chorvatsko

Přestože máme Chorvatsko spojené s létem, mořem a sluníčkem, ani tomuto ráji dovolenkářů se nevyhne chladné počasí, sníh a zimní radovánky. Chorvatská historická města jsou v zimě kouzelná. A co umí vyčarovat tu pravou prosincovou náladu? Bezesporu advent, který už je v plném proudu.

Možná se budete divit, ale i o adventu jezdí do Chorvatska hodně turistů. Lákadlem však v tuto dobu pro nikoho samozřejmě nejsou opuštěné romantické pláže, ale spíše známá větší města dýchající tradicí a historií. V době adventu jsou ještě krásnější.

 

Také Chorvati si dávají záležet na vánoční výzdobě a procházka každou ulicí v centru města je jako cesta pohádkou. Pokud toužíte takovu pohádku zažít a vidět Chorvatsko trochu jinak, než ho znáte, vydejte se tam o adventu. Udělejte si pár dní volna a odskočte se zrelaxovat před samotnými Vánoci. A nebo tam zůstaňte rovnou i na Štědrý den. Ani takové trávení Vánoc už dnes není úplnou výjimkou.

Kam do Chorvatska za adventem?

Jak už bylo řečeno, nejlepší je vybrat si nějaké z krásných historických měst. Dobrou volbou tak bude například hlavní město Záhřeb, Rovinj, Split, Dubrovník a Zadar.

Záhřeb Vánoce

2. Proslulé trhy v Záhřebu

Hlavní město Chorvatska by měl alespoň jednou navštívit každý, kdo má tuto zemi rád. Turisté se mu často vyhýbají jen proto, že zkrátka neleží u moře. A to je škoda, protože toto město je rozhodně výjimečné a stojí za to objevovat jeho zajímavá místa. V Zábřehu se již několik let konají vánoční trhy, které turisté hodnotí jako jedny z nejlepších Evropě. Ručně vyráběné předměty, hory výborného jídla, šrumec na ulici a usmívající se národ, to jsou ty hlavní důvody! Najdete tam však i klidná msta, kde můžete v klidu rozjímat a užívat si sváteční pohodu v klidu.

ČTĚTĚ:   Ceny v oblasti Chorvatského cestovního ruchu

Zima v Záhřebu

1. Romantická Rovinj

Rovinj sice nepatří mezi velká města, ale atmosféra v tomto městě je úžasná v každé roční době, proto nemůže chybět v našem seznamu. A protože je toto město s historickým centrem na malém poloostrově prostě kouzelné, doporučujeme ho především všem čerstvě zamilovaným párům.

3. Zábava a umění ve Splitu

Magické Vánoce na vás čekají i ve Splitu. Perla Středomoří zkrátka nezklame nikdy. I tady návštěvníky čekají vánoční trhy a nádherná výzdoba ulic, parků a náměstí. Advent je ve Splitu také synonymem kultury a umění a častá umělecká vystoupení v ulicích jsou toho jasným důkazem.

Dubrovník Vánoce

4. Dubrovník jako z pohádky

Jedinečné město zapsané na seznamu UNESCO je o Vánocích opravdovou lahůdkou. Tady si budete připadat jako v úplně jiném světě. Nádherná výzdoba bývá často doprovázena tradičním zpěvem linoucím se historickými ulicemi města, což ještě více podpoří už tak kouzelného místního ducha Vánoc. Když se navíc zahřejete lahodným svařeným vínem a zakousnete se do svátečního cukroví zvaného prikle nebo hrostule, obrázek dokonalých Vánoc nemůže nic narušit.

5. Místo rolniček píseň moře v Zadaru

Ani návštěvníci Zadaru nebudou o Vánocích zklamaní. I tady najdete nádhernou výzdobu, stromek a příjemnou vánoční atmosféru. Mořské varhany hrají svou hudbu den co den, takže pokud už těch rolniček na vás bylo přespříliš, zajděte si na slavnou Puntu a nechte se o letošním adventu unášet zvuky moře.

 

levné apartmány Zagreb
Ubytování v Zagrebu

Ohodnoťte
Klikněte přes kterou službu chcete vložit komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


publikováno: Pro 2018, Kategorie : Chorvatsko