Trajektem z Řecka přímo do Dubrovníku


ubytování Chorvatsko

Ambiciózní plán chorvatského města Dubrovníku a řecké společnosti Minoan Lines, která do teď  provozuje celoroční denní trajektovou linku Patras – Igoumenitsu – Krf – Benátky trajekty s kapacitou 400 až 800 kamiónu a osobních vozidel a 1000 až 16000 cestujících je nově spojit přímou linkou město Dubrovník s Řeckem.

Trajekty jsou moderně zařízené a plují rychlostí až 30 uzlů.  Tyto trajekty plují dnes pouze 15 mil od Dubrovníku, takže touto zastávkou v přístavu Gruž se jejich cesta jen nepatrně prodlouží.

Dubrovník se nachází na ideálním místě pro spojení mezi Řeckem a severní Itálií. Nápad spojit město Dubrovník s Řeckem není nový a jelikož počet řeckých návštěvníku Dubrovníku narostl za minulý rok dokonce o 220% je toto i dalším důvodem pro co nejrychlejší podpis této dohody.
V roce 2008 Dubrovnický region navštívilo kolem 2600 Řeku a v roce 2009 dokonce již šest tisíc. Potenicálních hostů z Řecka nebo také pro Řecko je o hodně více než se dosud cestovní kanceláře domnívali a byly doslova zavalené dotazy o co nejrychlejší dopravu přímo do Řecka bez zbytečné plavby přes italský přístav Bari.

Ohodnoťte
ČTĚTĚ:   Oba tubusy tunelů Mala Kapela a Sveti Rok jsou v provozu

2 Responses to Trajektem z Řecka přímo do Dubrovníku

  1. Chtel, bych se zeptat, kdy zacne jezdit ten trajekt z Dubrovniku do Recka?

  2. bohužel nenašel jsem nic bližšího, v tuto chvíli je možnost jen přes italské Bari a pak dál do Řecka (Dubrovnik – Bari – Igoumenitsa/Patra)

Klikněte přes kterou službu chcete vložit komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


publikováno: Led 2010, Kategorie : Aktuality z Chorvatska