Tři tipy, kam do Chorvatska s dětmi


ubytování Chorvatsko

Při výběru vhodného místa k dovolené pro rodinu s dětmi, je prvořadá pláž. Ideální je pochopitelně pláž písečná, která má pozvolný vstup do moře.

Písek je pro děti daleko bezpečnější, než oblázky, nebo dokonce ostré kameny, na kterých se navíc mohou vyskytovat mořští ježci. Písečná pláž poskytuje dětem spoustu možností k jejich hrám, ke stavění hradů, či báboviček.

Chorvatsko je známé svými převážně oblázkovými či kamenitými plážemi, případně betonovými moly. Ovšem najdete zde několik písečných pláží, z nichž některé patří mezi skutečnou špičku a a perlu Jadranu, ale mohou se srovnávat i s proslulými plážemi jinde u Středozemního moře. Za všechny lze jmenovat pár z nich.

Prvním tipem je Rajská pláž v letovisku Lopar na ostrově Rab, který patří do souostroví Kvarnerských ostrovů. Jedná se o překrásné místo, které je jako stvořené pro neplavce a rodiny s malými dětmi. Návštěvníci zde oceňují zejména klidné a velice mělké moře a krásné písečné pláže. Díky malé hloubce i daleko od břehu nestačí moře vychladnout a jeho teplota je neustále neskutečně vysoká. I po sto metrech chůze ve vodě dosahuje hladina maximálně ke kolenům dospělého člověka. Děti tak mohou bez starostí dovádět ve vodě a rodičům stačí je pozorovat z lehátka na pláži.

písečná pláž v Chorvatsku

Pokud nechcete jezdit daleko tak můžeme doporučit zajet do severní části Chorvatska tj. do Istrie a to konkrétně do letoviska Medulin, které patří mezi jedny z nejnavštěvovanějších a to z dobrých důvodů. Najdete tady všechny druhy pláží, také písečnou pláž v kempu (volně přístupné) která má malou hloubku i po několika desítkách metrů. Najdete zde pobřežní promenádu, lunapark pro děti ale také klid. Nedaleko je pak přírodní park Kamenjak s křišťálově čistou vodou jako z propagačních obrázků.

Další vhodnou pláž najdete u Omiše ve Střední Dalmácii, kde jsou podmínky na pláži Duće obdobné. Města Omiš a Duče jsou spojena v jedno velké letovisko, kde kromě krásných pláží najdete veškeré zázemí. Restaurace, obchody, půjčovny lodí i nejrůznější dětské atrakce. Blízko je to i pro výlety do Makarské, Baška Vody nebo Splitu.

ČTĚTĚ:   Turistickým městem i přístavem - Orebić

Pokud máte trošku větší děti, lze doporučit ostrov Hvar lemovaný spoustou pláží. Většina z nich je sice oblázkových, zato najdete vždy místo, kde budete téměř sami. Pro děti bývá velkým zážitkem okružní plavba pirátskou plachetnicí nebo s těmi zdatnějšími můžete vystoupat na nejvyšší horu Svatý Jura, za což bude celá rodina odměněna úchvatnými výhledy na ostrov, jeho pobřeží a moře.

ubytování pro děti v Chorvatsku
Levné apartmány v Medulinu

Ohodnoťte

One Response to Tři tipy, kam do Chorvatska s dětmi

  1. Byl někdo z vás na Brači? Nebo mi doporučíte lepší místo.

Klikněte přes kterou službu chcete vložit komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


publikováno: Bře 2015, Kategorie : Magazín