Turistickým městem i přístavem – Orebić


ubytování Chorvatsko

Přemýšlíte kam zavítat na dovolenou? Stále uvažujete, kterou zemi zvolit? Víte jediné, že chcete jet i letos k moři a užít si krásnou a prosluněnou dovolenou. Jenže těch možností, kam zavítat máte tolik. Itálie, Bulharsko, Španělsko, Řecko a podobně.

A zvažovali jste Chorvatsko? Chorvatsko je velmi dobrá destinace pro dovolenou. Je zde krásné moře, hezké pláže, dostupné ubytování a v okolí mnoho míst pro krásné letní výlety. Pokud se rozhodnete pro Chorvatsko, pak ještě musíte vybrat místo, kam bude vaše cesta směřovat. My doporučujeme Orebič (Orebić).

Orebić jako turistická destinace

Jde o město na jižní straně poloostrova Pelješac. Město žije zejména z cestovního ruchu. Kromě cestovního ruchu se zde žije z rybolovu, pěstování ovoce či ze zemědělství. V zálivu Trstenica jsou krásné písčité i oblázkové pláže, které turisté velmi často navštěvují. Město má taky vlastní přístaviště u pobřežní hráze. Na jihozápadním pobřeží poloostrova Pelješac je Orebić přístavem a taky nejznámější turistickou destinací. Záliv Trstenica se nachází na jižní straně poloostrova Pelješac a jsou zde nejznámější pláže.

Památky a okolí

orebičOkolí Orebiće je ideální pro procházky, pro turistiku. Můžete ochutnat známé pelješack víno a prošek. Během léta se zde pořádají různé akce, koncerty, folklórní večery a podobně. Můžete zde navštívit také různé památky. Například námořní muzeum, které sídlí v budově bývalé radnice, toto muzeum vlastní sbírku archeologických artefaktů z Orebičské oblasti. Drtivá většina expozic se vztahuje k minulosti námořní v tomto regionu. V centru města najdete několik krásných kamenných domů kapitánů a hejtmanů, ty jsou obklopeny velkými zahradami. Na hoře svatého Ilija můžete navštívit barokní kostel. Za návštěvu stojí také goticko – renesanční františkánský klášter, ten najdete zhruba dva kilometry západně od Dobrovniku.

ubytování Orebič
Levné apartmány v Orebiči

2 Responses to Turistickým městem i přístavem – Orebić

  1. Ondra Zámec Zámečník

    Doporučuji právě jsem tu 😉

  2. Smola Antonín

    Nádherné místo

Klikněte přes kterou službu chcete vložit komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


publikováno: Čvc 2015, Kategorie : Magazín