U Medulinu a Ližnjanu začala stavba golfového hřiště


ubytování Chorvatsko

Byla zahájena výstavba golfového hřiště a rekreačního objektu v obci Marlera nedaleko měst Medulin a Ližnjan a očekává se, že bude celý areál dokončen za dva roky. Projekt zahájil bývalý slavný chorvatský fotbalový reprezentant Dražen Ladić.

Marlera se stane druhým profesionálním golfovým hřištěm na Istrii, po golfovém hřišti u Savudrije na Červeném vrchu v rámci hotelového řetězce Adriatic Kempinski Hotels. Marlera bude pravým golfovým rekreačním areálem s elitními hotelovými objekty a apartmánovou osadou. Podle projektu bude vybudován pětihvězdičkový hotel, na rozloze šestnácti hektarů vyroste i 80 apartmánů a 27 vil. Zelená plocha se bude rozkládat na čtrnácti hektarech pozemku. Jde o projekt o hodnotě 150 milionů euro, vyroste vMarlera Golfrybářské a zemědělské obci na jihovýchodním okraji Istrie. Tato destinace je obrácena směrem do Kvarnerského zálivu a je odtud dobrý výhled až na ostrovy Cres a Lošinj. Skryté zákoutí s čistým mořem a členitým pobřežím, pokrytým skalami a oblázky, každému náhodnému příchozímu odhalí krásu třiceti kilometrů dlouhého nezastavěného pobřežního pásu. Malebné přístaviště napoví, že místní obyvatelé odedávna žijí z toho, co skýtá podmoří. Kromě golfu budou mít turisté v letovisku Ližnjan k dispozici také středisko jezdeckých sportů Libora. Pro milovníky lovu je vhodná lovecká oblast hustých dubových lesů, kde žijí zajíci, jeřábci, bažanti, srnky a kanci. Ližnjan a přilehlé moře jsou zakresleny do map četných surfařů a potápěčů, kteří ho považují za jednu z nejlepších a nejhezčích destinací pro své zamilované sporty. Je také jedinečným místem pro cyklisty, kteří mají k dispozici pobřežní cyklotrasy, vedoucí překrásnou krajinou.

O fascinujících dějinách městečka Ližnjan, které je v písemnostech poprvé zmíněno v roce 1149 pod názvem Lisianum, svědčí naleziště osídlení starého více než 7000 let, trosky římských vil, střepiny amfor a vraky starých potopených lodí, které stále ještě leží v podmoří, staré majáky, jež i dnes ukazují cestu mořeplavcům, starobylé kostely a šarm typických středomořských domů ve středu městečka, nalepených hustě na sebe.

ČTĚTĚ:   Porat na ostrově Krk

Neobjeveným drahokamem je i ostrůvek Levan nedaleko pobřeží. Je na něm nádherná písčitá pláž a dva objekty pohostinství. Je ideálním místem pro milovníky dobrodružství a pro ty, kteří chtějí získat trochu jiné zkušenosti z pobytu u moře.

Ohodnoťte
Klikněte přes kterou službu chcete vložit komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


publikováno: Lis 2010, Kategorie : Aktuality z Chorvatska, Chorvatsko