Ubytování v soukromí – proč si zvolit tuto formu dovolené v Chorvatsku


ubytování Chorvatsko

Když se řekne u nás slovo Chorvatsko, mnohý z nás zaplesá, ale někdo se zamračí, že Chorvatsko nikdy. Ale z čeho pramení ta nechuť? Příčin může být několik. Takový člověk tam třeba nikdy nebyl a odrazují ho tisíce lidí, kteří tam každoročně směřují.

Určitě ho třeba děsí představa, že na Čecha narazí na každém kroku. Někdo ale opravdu může být zklamaný z prožité dovolené v Chorvatsku, kdy mu nevyšlo počasí, pohádal se s manželkou a podobně. Hlavní rozčarování z Chorvatska je ale, a to nechceme paušalizovat, z některých cestovních kanceláří. Nedodržují smlouvy tím, že naslibují smluvně některé služby v určité kvalitě, a pak je nesplní nebo v nižší kvalitě. A výmluvu si pak najdou. Tak těm se dá nabídnou jiné řešení dovolené, a jistě změní svůj skeptický názor – soukromé ubytování a cesta vlastním autem nebo autobusem.

Soukromé apartmány

soukromé ubytování chorvatskoPro ubytování v soukromí Chorvatsko nabízí skutečně nepřeberné množství možností. Dnes jsou asi nejoblíbenější formou ubytování soukromé apartmány. Jde většinou o plně vybavené byty, i když někdy s trochu jinými parametry, než jsme zvyklí u nás. Můžeme se sami přesvědčit o jejich rozmanitosti, od moderních domů po starší rybářské domky. Hlavní výhodou ale je, že si rezervaci apartmánů můžeme přímým kontaktem s majiteli objektů vyjednat sami. Odpadne nám tak prostředník, a tím pádem i placení provize.

Nabídka soukromí

Chorvatsko mimo trávení dovolené u moře může poskytnout ubytování v soukromí také i v destinacích, které nejsou výrazněji zasažené masivním turistickým průmyslem a ani průmyslem výrobním. Určitě si zde na své přijde ten, kdo touží po místech s dostatkem klidu a soukromí, kde nenajde jen přeplněné pláže a hlavu na hlavě na pobřeží. Taková místa se nacházejí zejména na ostrovech, ale někde i na pevninském pobřeží. Zde tedy nenajdeme jinou možnost ubytování, než v soukromí. tady si můžeme najít ubytování u moře nebo dokonce přímo na pláži. Je na druhou stranu ale pravda, že někdy cesta k těmto ubytovatelům není někdy jednoduchá obzvlášť pokud hledáme nějaké robinsonské ubytování na odlehlém ostrově.

Cesta k soukromí

ubytování v soukromíJak si zajistit ubytování jsme již naznačili, je to buď nějaká cestovní kancelář nebo internet, ale většinou sem se musíme vypravit automobilem. Je tu možnost jet autobusem, ale ty jezdí většinou v pátek a zpět odjíždí v sobotu, takže pokud chceme jiný termín, máme většinou smůlu. Jezdit vlakem či letět letadlem je sice časově rozdílné, ale cenově velmi blízké. Díky novým nízkonákladovým letenkám však lze pořídit letenku Praha – Pula za 2400,- nebo do Zadaru za 2700,- či Splitu za 4700,-. Místa doletu jsou jen ve velkých městech, takže jsme opak stejně odkázání na pozemní veřejnou dopravu.

Dalším problémem je, že na některé ostrovy se autem vůbec nedostaneme, protože zde buď není automobilová doprava povolená, nebo zde nejsou žádné silnice. Pak je to určitě pobyt pro „robinsony“, ale auto máme někde u přístavu na pevnině. Ale pokud vlastníme jachtu, nebo jsme si ji schopni půjčit, můžeme se na naše lokality dostat i touto formou, případně se majitelem takového objektu který většinou má loď nechat odvést.

Nová doba

S narůstajícím cestovním ruchem se mění podmínky ubytování v Chorvatsku. Pryč jsou doby, kdy rekreanti spali pod lešením v patře a domácí nad nimi snad v kozím chlívku. Dnešní apartmány přopomínají, jak jsme již zmínili, špičkové hotely, jsou blízko u moře a pláží, většinou mají k dispozici klimatizaci, možnost grilování ale i sladkovodní bazén, dětské hřiště a posezení pod vinnou révou. Nabízí se tu možnost zapůjčení člunu, možnost pobytu se psy. Apartmány jsou vybaveny kuchyňským koutem či kuchyní, ale někde se setkáme i s možností polopenze. Svět apartmánů, jak vidíte, je rozsáhlý, a jistě si tu najde každý to své, od samotářů po ty, kteří by bez sportu a kultury nemohli být jediný den.


soukromé apartmány chorvatsko
Soukromé ubytování v Chorvatsku

Ohodnoťte
Klikněte a vyberte službu přes kterou vložíte komentář

10 komentářů k “Ubytování v soukromí – proč si zvolit tuto formu dovolené v Chorvatsku”

 1. Emilie Kyselá Emilie Kyselá napsal:

  Já bych Chorvatsko nevyměnila za nic,krásná zem,úžasní lidé <3

 2. V Chorvatsku jsem byla nekolikrat,litat do nebezpecnych zemi je riskantni,tak se radi vratime opet k Chorvatum 🙂

 3. Také bych neměnila.Snadno dostupné,krásné moře,krajina,snadná domluva.Už se moc těším,letos jedem na 19 dní <3

 4. Roman Ovsak Roman Ovsak napsal:

  Pojedu tam i klido piďo sám

 5. Chorvatsko je úžasné – moc rád se tam vracím

 6. Michal Zelenka napsal:

  Hlavně když tam člověk jede svým autem tak je i svým pánem a muže si tam zajet kam se mu zachce .. já si někdy vyberu usek pobřeží kde není ani noha a šnorchluju …
  Jinak pro ty co jezděj autem bych doporučil tam jet třeba ve čtvrtek večer a na zpět po 10ti dnech třeba neděle či pondělí ráno .. člvoěk se vyhne těm kolonám u Záhřebu na Lučku a na Chorvatský čáře.
  A většina Chorvatů co mají apartmany tak se přizpůsobují těmto potřebám turistů a už nevyžadujou klasické termíny od soboty do soboty … Ale bohužel většina hotelů tohle stale vyžaduje a pak když tam jede člověk jede od soboty do soboty tak cesta tam je to samá kolona a cesta zpět také … 😀

 7. A je toho mnohem vice ♡ !! Pisnicky, susenky, chleb, ovoce, zelenina, syry…Chorvatsko je moje srdecni záležitost 🙂

 8. Souhlasím.. 🙂

 9. Pag taky tam jezdíme , krásný misto .. 🙂

 10. Kam jezdíte.My to máme rádi v Mandre,ale jezdíme asi 5 km na písečné pláže.

Napsat komentář


publikováno: Bře 2016, Kategorie : Magazín