Užijte si Chorvatsko na karibské pláži a prozkoumejte Dugi otok


ubytování Chorvatsko

Chystáte se v létě do Chorvatska? Chcete zažít krásnou dovolenou u moře, užívat si sluníčko a povalování na příjemné pláži? Top místem v Chorvatsku pro plážové povaleče stále zůstává Makarská riviéra, kde je nespočet možností ubytování, koupání, procházení, slunění, plavání i posedávání v kavárnách, restauracích či barech. My vás ale chceme pozvat jinam. Na ostrov, kde najdete pláž, která se dá nazvat “božská”. Vydejte se s námi na Dugi otok a nikdy své volby nebudete litovat!

Pláže na ostrově Dugi otok

Dugi otok

Na ostrov se dostanete trajektem ze Zadaru. Plavba do ostrovního přístavu Brbinj trvá přibližně 1 hodinu a 40 minut. Ostrov má podlouhlý tvar a je obklopen řadou dalších menších ostrůvků. Největším městem je Sali, městečko, které najdete na jeho jižním konci. Na celém ostrově žije necelých 3000 obyvatel. 

Dovolená u jedné z nejkrásnějších evropských pláží

Dugi otok je úžasné místo na strávení poklidné letní dovolené, na které dozajista načerpáte novou energii. A kam byste se měli vypravit nejdřív? Na tu nejkouzelnější pláž z celého Chorvatska – Sakarun! 

Pláž Sakarun

Vydejte se rovnou do letoviska Soline. Můžete si vybrat z pestré nabídky ubytování v soukromých apartmánech. Soline je malé městečko v severní části ostrova, kde najdete pláž i bary a můžete si třeba pronajmout loď. Velmi snadno se odtud dostanete na nedalekou pláž Sakarun, která vás doslova očaruje! Je tvořena jemňoučkým bílým pískem a moře je tu křišťálově průzračné. Pláž je dlouhá asi jeden kilometr, tak se nemusíte bát, že si tady místečko na ručník nenajdete. Na pláži najdete bary i restauraci a klidně tady můžete strávit celé dny. Pochybujeme, že to tu někdy plážové nadšence omrzí. Pokud však přece jen budete mít dlouhou chvilku, nebojte se, možností na výlety je na ostrově poměrně hodně!

ČTĚTĚ:   Nejkrásnější pláž v Evropě

Výlet do přírodního parku Telašćica a národního parku Kornati

Na jihu ostrova můžete navštívit přírodní park Telašćica – hluboký úzký záliv s vysokými útesy a se slaným jezerem Mir. Zdaleka to tu není jen na pozorování. V zátoce Telašćica i v jezeře Mir se můžete vykoupat a užívat si plnými doušky tuto pozoruhodnou scenerii, která se ani na Jadranu jen tak nevidí. 

Telašćica
Přírodní park Telašćica

Telašćica sousedí s národním parkem Kornati, kam se také můžete vypravit. Souostroví Kornati je tvořeno 147 ostrůvky, ostrovy a útesy. V roce 1980 zde byl vytvořen národní park, do kterého se platí vstupné. Je úžasným zážitkem proplouvat mezi ostrůvky lodí a kochat se krásnou krajinou. 

Vesničky, které stojí za návštěvu

Cestou na jih si můžete udělat odbočku do malého přístavního městečka Božava a užívat si klidné atmosféry. Na severu od Soline se zase nabízí koupání v malé vesničce Veli Rat. Odtud se vydejte až na samý sever ostrova k majáku a podnikněte pěknou procházku kolem moře. Asi se budete divit, ale právě tento maják je se svou výškou 42 metrů tím nejvyšším na Jadranu. Můžete se tu i vykoupat. 

Koupání u majáku

Trajekt vás ze Zadaru na ostrov zaveze do městečka Brbinj, ale působivou zátoku Brbinjšćica s kamenitou pláží najdete přímo naproti na druhém břehu ostrova. Jsou tu také dvě mořské jeskyně, které rozhodně stojí za návštěvu. Mezi další vesnice, které se vyplatí navštívit patří Savar nebo Luka

levné apartmány Chorvatsko
Levné ubytování v Chorvatsku

Klikněte přes kterou službu chcete vložit komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


publikováno: Kvě 2021, Kategorie : Chorvatsko