V Šibeniku se po 2 letech otevírá veřejnosti pevnost sv. Mikuláše


ubytování Chorvatsko

Výjimečné chorvatské město s bohatou historií láká každým rokem turisty z celého světa. Letos bude možná ještě o něco navštěvovanější, protože od 15. června opět zpřístupní 2 roky uzavřenou historickou památku pevnost sv. Mikuláše.

Pevnost byla uzavřena kvůli rozsáhlé rekonstrukci, která dokonale vyčistila objekt, byly zrestaurovány cenné artefakty a pevnost se stala bezpečná pro všechny návštěvníky. Přístavní dok u hlavního vchodu byl taktéž zrekonstruován, a to tak, aby zajistil organizovaný a bezpečný přístup.

pevnost sv. Mikuláše_Šibenik

Náročná práce se vyplatila!

Cílem rekonstrukce byla kompletní revitalizace objektu a obnova jejich dekorativních částí. Byla to náročná práce, ale stála za to. Návštěvníkům se tak opět otevírá unikátní UNESCO památka ve své plné kráse a věří se, že v tomto stavu bude zachována pro další generace. Stavba byla dotována z fondů Evropské Unie, Ministerstvem kultury Chorvatska a městem Šibenik.

První rok se na pevnost dostanete pouze oficiálními loděmi

První den otevření pevnosti sv. Mikuláše bude pro návštěvníky zdarma. Po celý rok 2019 bude pevnost přístupná pouze oficiálními loděmi, které budou vyplouvat z města Šibenik. Dvouhodinová prohlídka bude zahrnovat atraktivní plavbu lodí přes kanál a prohlídku pevnosti, kterou povedou profesionální průvodci. Návštěvníci budou moci použít také multimediálního průvodce. Maximální denní kapacita je limitována, a to v závislosti na omezeném počtu míst na lodi, bezpečnostních podmínkách, ochraně památky, a také z toho důvodu, aby si lidé, kteří pevnost navštíví, mohli odnést plnohodnotné zážitky.

Pevnost sv. Mikuláše

Krátce o pevnosti

Pevnost sv. Mikuláše byla postavena v 16. století a její prvotní záměr měla být ochrana před Turky. V době jejího postavení však už Turci zemi neohrožovali, a tak vlastně nikdy nebyla využita ke svému účelu. Je postavena z cihel, základy jsou z kamene. Je ohromná a už jen svou velikostí a mohutností budí respekt. Nachází se na malém osamělém ostrůvku Ljuljevac u vjezdu do průlivu sv. Antonína z mořské strany.

ČTĚTĚ:   Orebič

 

levné apartmány Šibenik
Ubytování v Šibeniku

Ohodnoťte

One Response to V Šibeniku se po 2 letech otevírá veřejnosti pevnost sv. Mikuláše

  1. Lucie Oberreiterová

    Mrknem. Už se těším.

Klikněte přes kterou službu chcete vložit komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


publikováno: Čvn 2019, Kategorie : Chorvatsko