Vánoce v Rijece: Rozsvítí se i pevnost Trsat!


ubytování Chorvatsko

Advent je v plném proudu nejen u nás, ale také v Chorvatsku. Vánoční trhy začaly ve všech větších i menších městech. Rijeka svou vánoční atmosférou láká nejen do svého historického centra na vyhlášenou promenádu Korzo. Kromě malebného vánočního trhu, který je tradičně umístěn v centru města, se vánoční atmosféra přenesla letos také na hrad Trsat.

Trsat je kouzelné místo a skvělým tipem pro výlet!

V podstatě snad každý, kdo zavátá do Rijeky a chvíli tu pobude, navštíví blízkou pevnost Trsat. Ta je velmi populární destinací nejen pro místní, ale také pr turisty. Najdete ji na stejnojmenném kopci, ze kterého se naskýtá moc pěkný výhled na město. Historický hrad pochází ze 13. století a rozhodně není nijak opuštěný. O víkendech tu můžete potkat posedávající místní, kteří zde relaxují, pijí kávu nebo se prochází.

Trsat

Trsat patří mezi nejstarší pevnosti na chorvatském pobřeží. Ožívá, jak jinak, především v sezóně, kdy se zde konají různé festivaly, koncerty a další kulturní akce. Poblíž hradu najdete významné poutní místo, kterému dominuje kostel Panny Marie Loretánské. Koncem 15. století ho nechal postavit hrabě Martin Frankopan. Poblíž historické pevnosti se nachází františkánský klášter, který slouží jako místo odpočinku mnoha významných osobností z chorvatské minulosti.

Trsat

Historická pevnost se letos o Vánocích promění v kouzelné místo

Tento víkend se hrad Trsat přemění v kouzelné místo plné vánoční atmosféry. Bude prý nádherně ozdoben a osvětlen 10 000 malými světýlky. Uvnitř na návštěvníky bude čekat paleta gastronomických lahůdek a zábavný program pro celou rodinu. Slavnostně se na hradu rozsvítí vánoční světla v sobotu 9. 12. v 17:00 a bude to jistě luxusní podívaná! Kulturní vánoční program na pevnosti Trsat je naplánovaný až do 4. ledna. Pokud se sem chystáte, máte se určitě na co těšit. Nedostanete-li se sem v zimě, určitě si nenechte ujít návštěvu tohoto impozanntího místa v létě. I v tomto ročním období má co nabídnout!

ČTĚTĚ:   Jaké doklady potřebujete při cestě do Chorvatska?

Treska a čokoláda: hlavní hrdinové každoročního gurmánského festivalu

Vánoční slavnosti na hradě Trsat není však vše, na co by vás chorvatské město Rijeka mohla nalákat. Tak jako každý rok se zde i letos koná oblíbený a vyhledávaný festival Ri Gastro, a to od 7. do 21. 12. Během prvního týdne festivalu bude na vybraných talířích města a okolí kralovat treska. Druhý týden převezme pomyslné žezlo čokoláda. Tyto dva výrazné a lahodné pokrmy budou moci návštěvníci ochutnat v různých variantách a obměnách v centru Rijeky i v blízkém okolí.

Rijeka

Rijeka: město plné zábavy a společenského života

Kromě toho, že je Rijeka významný přístav a dopravní uzel, je to také město plné zábavy, kultury, nočního života a kulturních i historických památek. Má 170 000 obyvatel, konají se tu významné kongresy, sympozia i zajímavé veletrhy. Nejedná se o klasické turistické letovisko, na které jste možná z chorvatského pobřeží zvyklí, přesto má turistům co nabídnout, a to především těm mladým, kteří mají rádi společenský život.

Navštívit Rijeku v období před Vánoci proto vůbec není špatný nápad. Nudit se tu rozhodně nebudete!

Rijeka stojí za návštěvu i v plné sezóně!

Do Rijeky se však rozhodně vyplatí zavítat také v sezóně. Pláže v okolí samozřejmě najdete, a to jen pár minut z centra města: na východě se jedná o oblast Pećine, na západě vás přivítají pláže v Kantridě, kde je i komplex s bazény, nebo Preluk, který je vyhledáván především surfaři.

Během dne kromě koupání, můžete navštívit galerie či muzea, rozjímat v kavárně, popíjet vínečko na některé z mnoha zahrádek. Večer někomu budou stačit romantické toulky městem a na ty, kteří se potřebují zbavit přebytku energie, čeká spousta otevřených barů, restaurací, klubů i diskoték.

 

levné apartmány Rijeka
Ubytování v Rijeka

One Response to Vánoce v Rijece: Rozsvítí se i pevnost Trsat!

  1. Lila Matejas
Klikněte přes kterou službu chcete vložit komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


publikováno: Pro 2017, Kategorie : Chorvatsko, Kvarner