Vánoce v Dubrovníku


ubytování Chorvatsko

Pokud si myslíte, že se do Chorvatska jezdí jen v letní sezóně, to byste se hodně spletli. Kromě jara a podzimu je to také čas vánoční, kdy spousta turistů vyráží za kouzelnou atmosférou do evropských historických měst, a to samozřejmě včetně Chorvatska. Vánoce a advent v takovém Dubrovníku je opravdu magickým zážitkem a právě tam dnes míříme.

Historické jádro Dubrovníku patří mezi ty nejkrásnější chorvatské památky, které jsou zapsané na seznamu UNESCO.

Dubrovník

Vánoční trh v Dubrovníku plný tradičních pochoutek a výrobků

V období Vánoc tu můžete navštívit adventní trhy, které kromě jídla a pití nabízí tradiční ručně vyráběné dekorace a ozdoby. Koupit si tu můžete také svíčky, krajky, keramiku i drobné skleněné předměty. Právě to jsou produkty, které tvoří hlavní část nabízeného sortimentu.

Trhy se tradičně konají v atriu kláštera sv. Kláry, který najdete v blízkosti brány Pile. Ochutnat tu můžete opravdové místní lahůdky jako je například sladká koule kontonjata nebo arancini. Mezi vynikající chorvatské vánoční cukroví patří bruštulane, mjendule, kontonjato, mantala, prikle, či hrostule. Stejně jako u nás se i tady můžete zahřát svařeným vínem. Trhy trvají od 6. prosince až do 8. ledna.

Advent i Silvestr přináší zajímavé a zábavné kulturních zážitky

Kromě trhů si v Dubrovníku můžete užít i jinou kulturu. Což si tak poslechnout vynikající Dubrovnický symfonický orchestr v pevnosti Revelin? Na Štědrý den městem tradičně prochází průvod a zpívají se vánoční koledy. V dubrovnických kostelech se každoročně konají různé vánoční koncerty a můžete navštívit také mnohé galerie.

Historické centrum Dubrovníku je skvělé místo i pro silvestrovské oslavy. Od rána až do pozdních večerních hodin se pod městskou zvonicí konají koncerty a můžete být svědky různých folklórních i tanečních vystoupení. A večer se ulice začínají plnit hloučkami veselých lidí mířících za luxusní zábavou do místních barů, diskoték a restaurací. A buďte si jistí, že zábavy bude víc než dost!

ČTĚTĚ:   Tipy na chorvatské pláže, které možná neznáte

Město plné historie

Poznejte Dubrovník, město plné historie a kulturních památek, v zimě. Je obklopené úžasnými hradbami v délce téměř 2 kilometrů. Vznikaly postupně od 8. do 17. století a v některých místech jejich šířka dosahuje i 6 metrů. Na hradby můžete jít a prohlížet si město shora. Součástí tohoto opevnění jsou i kulaté věže a několik pevností.

Centrum je protkáno úzkými uličkami, které často spojují schody. Z náměstí s Velkou Onofriovou kašnou vede hlavní ulice nazvaná Stadun. A je to právě tady, kde se odehrává hlavní společenský i obchodní život celého města. Za obdiv stojí také nedaleký knížecí palác, který je považován za vůbec nejkrásnější stavbu celého Dubrovníku.

Krásné chorvatské přístavní město se zkrátka vyplatí navštívit i v zimě. Máte to v plánu?

 

levné apartmány Dubrovník
Ubytování v Dubrovníku

Vánoce v Dubrovníku
5 (100%) 1 hlas[ů]
Klikněte přes kterou službu chcete vložit komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


publikováno: Pro 2017, Kategorie : Chorvatsko, Dalmácie - Dubrovník