Velikonoce v Chorvatsku letos s antigenním testem


ubytování Chorvatsko

Lidé nejezdí do Chorvatska jen v létě. Často sem míří i mimo sezónu, o Vánocích nebo Velikonocích. Je ale stále pravděpodobnější, že letošní Velikonoce budou v zemi u Jadranu bez většího počtu turistů, a to kvůli třetí vlně pandemie, která se šíří po většině evropských zemí.

Trogir

Ačkoliv se moc s turismem na Velikonoce letos nepočítalo, vytasilo se na poslední chvíli s velmi zajímavou nabídkou a to zrušením povinnosti drahých PCR testů a povolením vjezdu od 1.4. všem pouze s antigenním testem (nebo potvrzením o očkování či prodělání covidu), který lze obstarat zdarma na mnoha místech v ČR.

Jaká je v Chorvatsku situace?

Asi přes 1000 hotelů se pokusí své dveře na velikonoční svátky otevřít (poprvé v tomto roce). Některé sítě hotelů a kempů nabízí velikonoční balíčky – například Aminess na ostrově Krk nebo v Novigradu. A na co chtějí potenciální hosty nalákat? Především na speciální gurmánskou nabídku istrijských specialit doplněných o oceňovaný olivový olej Aminess Vergal.

Mezi další místa, která hlásí „otevřeno“ na Velikonoce, patří porečská Plava laguna, která by ráda naplnila své kapacity domácími hosty. Sází na projekt Cro Card, do kterého se zapojila, a který nabízí různé slevové akce pro majitele této turitické karty. Všichni, kteří ji mají, získají slevu 10 % v zařízeních Plava laguna a v mobilních domech či kempech Istracamping. Plava laguna má své ubytovací zařízaní v Poreči, Umagu a v Rijece.

Poreč
Poreč

Projekt na udržení chorvatského turismu

Chorvati, zdá se, si vždy dokáží poradit, nebo se o to alespoň pokouší. A to například výše zmíněným projektem Cro Card. Jedná se o skvělý projekt, který podporuje domácí cestovní ruch, což je v době pandemie velmi důležité. A to hlavně proto, že se předpokládá, že i ostatní evropské země si budou chtít své hosty udržet ve své zemi a do Chorvatska jich zavítá opravdové minimum.

ČTĚTĚ:   Valbandon u Fažany na Istrii

Bohužel tento projekt je stále ještě v plenkách. Jeho realizace je poněkud zbržděna pandemickým vývojem. Zatím je vydáno pouze 2 728 těchto karet.

Rok 2020 byl náročný pro každého, ale do budoucnosti se lidé této země povětšinou dívají s optimismem sobě vlastním. Neusínají na vavřínech a všemožně se snaží si pomoci. Přeci jen je cestovní ruch tím hlavním, co drží jejich ekonomiku. Držíme jim palce a brzy na viděnou!

levné apartmány Chorvatsko
Levné ubytování v Chorvatsku

Velikonoce v Chorvatsku letos s antigenním testem
5 (100%) 1 hlas[ů]
Klikněte přes kterou službu chcete vložit komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


publikováno: Bře 2021, Kategorie : Chorvatsko