Velkolepý Dubrovník


ubytování Chorvatsko

Dubrovník světově proslulý svými památkami, velkolepými hradbami a jedinečnou atmosférou, je zasazen do průzračných vod Jadranu a až do roku 1991 kdy zde vypukla válka, byl Dubrovník z jedním z nejnavštěvovanějších cílů turistů. Město bylo založeno v sedmém století podle císaře Konstantina VII.

1111Během své historie se zde vystřídalo mnoho vlád a panovníku a to až do roku 1382 kdy v tomto roce získalo svou nezávislost a bylo vyhlášeno za Republiku Ragusa. Tato nově vzniklá republika se mohla pochlubit vyzbrojeným námořnictvem, které čítalo přes 500 lodí. Kromě kvalitní námořní flotily, oplývalo město i po kulturní stránce a její široký rozhled a výborné obchodní zázemí z ní udělalo významné město na obchodních trasách a dokonce i při objevu Ameriky.

V roce 1667 zachvátilo město zemětřesení a po této přírodní katastrofě se většina původního historického jádra zrekonstruovala a zůstala zachována do dnes. Pokud navštívíte Dubrovník, určitě si nenechte ujít Katedrální klenotnice, Dominikánský klášter a Knížecí palác. Katedrální klenotnice je živoucí ukázkou bohatství a moci zdejších kupců, kteří díky klenotům vytvářeli obchodní vztahy s okolním světem. Klenotnice v sobě uchovává artefakty z období Byzance a Středního východu či výtvarná a umělecká díla z benátské školy. Velké množství pozlacených předmětů nebo obrazů předních umělců zde můžete obdivovat dlouhé hodiny. Zmíněný Dominikánský klášter byl založen roku 1315 a na jeho výstavbě se podíleli přední sochaři a architekti té doby. Po vybudování patřil mezi významné kulturní stánky v širokém okolí a architektura celé stavby si udržela své kouzlo i do dnešních let. Poslední zastávku, kterou musíte v Dubrovníku vidět, je Knížecí palác. Ten byl postaven pro účely vysokých hodnostářů, kteří se zde scházeli a plánovali budoucnost města. V knížecím paláci, bydlel během svého funkčního období i kníže, který ve městě vládl.

ubytování Dubrovnik
Levné apartmány v Dubrovníku


One Response to Velkolepý Dubrovník

  1. Květa Cvijeta Podroužková

    Už se těšíme na náš milovanej Dubrovník

Klikněte přes kterou službu chcete vložit komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


publikováno: Bře 2014, Kategorie : Magazín