Velkolepý Dubrovník


ubytování Chorvatsko

Dubrovník světově proslulý svými památkami, velkolepými hradbami a jedinečnou atmosférou, je zasazen do průzračných vod Jadranu a až do roku 1991 kdy zde vypukla válka, byl Dubrovník z jedním z nejnavštěvovanějších cílů turistů. Město bylo založeno v sedmém století podle císaře Konstantina VII.

1111Během své historie se zde vystřídalo mnoho vlád a panovníku a to až do roku 1382 kdy v tomto roce získalo svou nezávislost a bylo vyhlášeno za Republiku Ragusa. Tato nově vzniklá republika se mohla pochlubit vyzbrojeným námořnictvem, které čítalo přes 500 lodí. Kromě kvalitní námořní flotily, oplývalo město i po kulturní stránce a její široký rozhled a výborné obchodní zázemí z ní udělalo významné město na obchodních trasách a dokonce i při objevu Ameriky.

V roce 1667 zachvátilo město zemětřesení a po této přírodní katastrofě se většina původního historického jádra zrekonstruovala a zůstala zachována do dnes. Pokud navštívíte Dubrovník, určitě si nenechte ujít Katedrální klenotnice, Dominikánský klášter a Knížecí palác. Katedrální klenotnice je živoucí ukázkou bohatství a moci zdejších kupců, kteří díky klenotům vytvářeli obchodní vztahy s okolním světem. Klenotnice v sobě uchovává artefakty z období Byzance a Středního východu či výtvarná a umělecká díla z benátské školy. Velké množství pozlacených předmětů nebo obrazů předních umělců zde můžete obdivovat dlouhé hodiny. Zmíněný Dominikánský klášter byl založen roku 1315 a na jeho výstavbě se podíleli přední sochaři a architekti té doby. Po vybudování patřil mezi významné kulturní stánky v širokém okolí a architektura celé stavby si udržela své kouzlo i do dnešních let. Poslední zastávku, kterou musíte v Dubrovníku vidět, je Knížecí palác. Ten byl postaven pro účely vysokých hodnostářů, kteří se zde scházeli a plánovali budoucnost města. V knížecím paláci, bydlel během svého funkčního období i kníže, který ve městě vládl.

ubytování Dubrovnik
Levné apartmány v Dubrovníku


Ohodnoťte

One Response to Velkolepý Dubrovník

  1. Květa Cvijeta Podroužková

    Už se těšíme na náš milovanej Dubrovník

Klikněte přes kterou službu chcete vložit komentář

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


publikováno: Bře 2014, Kategorie : Magazín