Víme, která chorvatská vína jsou nejlepší!


ubytování Chorvatsko

V létě se do Chorvatska jezdí k moři, podzim je naopak ideálním obdobím pro podnikání pěších túr, jízdu na kole nebo výlety za poznáním kulturního a přírodního bohatstvím země. A to najdete také v případě, že se vydáte za chorvatskými víny: ať už je to jejich ochutnávka přímo na vinicích, posezení v příjemné vinárně nebo výlety po oblastech, kde se pěstuje vinná réva. Chorvatsko a víno, to je zkrátka nerozlučná dvojka.

víno

12 vinařských regionů a spousta nezaměnitelný odrůd

V Chorvatsku se vinné révě daří velmi dobře. Je zde 12 vinařských oblastí a je tedy téměř nemožné, abyste neměli nějakou z nich nablízku kdekoliv tu budete trávit svou dovolenou. Dalmácie je rozdělena na vinařskou oblast pobřežní, ostrovní a přilehlé vnitrozemí a milovníci vína tak mají možnost poznat nezaměnitelné chuti mnoha jednotlivých odrůd.

Díky tomu, že se jednotlivé vinařské oblasti liší klimatickými podmínkami, je možné v Chorvatsku najít mnoho odrůd různých vín a právě tato pestrost je to, co se nám na chorvatských vínech líbí. Mezi místa, kde se vyskytuje nejvíce odrůd vín patří ostrov Hvar, Vis, Brač, Korčula, Lastovo nebo poloostrov Pelješac.

víno

Naše doporučení na chorvatská vína, která musíte ochutnat!

Je to právě Dalmácie, která produkuje ta nejlepší vína z celé země. Původní odrůdy chorvatských vín nesou název Plavac, Mali, Teran a Babić. A svou jedinečnou chuť získávají také díky tomu, že zrají v dubových sudech. Pokud chcete ochutnat vynikající chorvatská vína nebo přivést lahodný suvenýr z dovolené, tato vína bývají sázkou na jistotu.

Mezi nejznámější odrůdy bílých vín, které se pěstují na severu Chorvatska, patří Malvazija. Na ostrově Hvar doporučujeme vína Plavac a Faros. Na ostrově Krk v okolí města Vrbnik se můžete setkat s vynikajícím bílým vínem Vrbnička Žlahtin.

ČTĚTĚ:   Spor o Piranský záliv půjde k Soudnímu dvoru EU

víno

Mezi nejlepší červená chorvatská vína patří Babić z Primoštenu nebo Šibeniku. Právě svahy nedaleko Primoštenu, které na první pohled vypadají neúrodně, se staly místem odkud pochází červená vinná réva, z které se již po generace vyrábí excelentní vína. Budete-li trávit svou dovolenou na poloostrově Pelješac, nenechte si ujít návštěvu proslulého vinařství Frano Miloš, kam se dokonce pořádají organizované autobusové výlety.

Chorvatská vína patří Chorvatsko je vínem proslulé a nejednou si ze světových soutěží odneslo zlaté medaile a skvělá hodnocení.

Abyste se vyznali v kvalitách, přinášíme malý chorvatský slovník, který se vám bude hodit:

Stolno vino – víno stolní

Kvalitetno vino – jakostní víno

Vrhunsko vino – víno přívlastkové

víno

Co k chorvatským vínům zakousnout?

Je to jako s jakýmikoliv jinými víny. Bílá vína se hodí k rybě, bílému masu a salátům, červená k masu červenému a divočině. Pokud si chcete udělat příjemný večer s popíjením chorvatských vín, dejte si k nim olivy, pršut a zrající sýr. Takovou kombinací rozhodně nic neskazíte!

Jaká chorvatská vína máte rádi vy? A jak si je nejradši vychutnáváte? Napište nám a inspirujte ostatní!

 

levné apartmány Chorvatsko
Levné ubytování v Chorvatsku

Klikněte přes kterou službu chcete vložit komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


publikováno: Říj 2018, Kategorie : Chorvatsko