Víno v jeskyni a jiné hvarské zážitky v září


ubytování Chorvatsko

Na Hvaru není možné se nudit. A to ani v září, kdy je už po turistické sezóně. Podzim v Chorvatsku probíhá na mnohých místech v duchu vína. Ne jinak je tomu na Hvaru. Pokud se na tento prosluněný ostrov chystáte v září, máte se na co těšit!

Září: nejlepší měsíc na návštěvu ostrova

Vrcholná sezóna skončila, teploty klesly a tempo života se pomalu vrací k tomu tradičnímu pomalejšímu, typickému pro Dalmácii. Možná tomu nebudete věřit, ale nejen pro místní, ale i pro mnoho turistů a milovníků ostrova, je Hvar nejlepší právě v září.

Září na Jadranu je skvělé místo pro život i pro návštěvu. Davy dětí se vrátily do školy, místní mají víc času. Silnice jsou méně přeplněné a pokud přijedete na ostrov, jako je Hvar, rozhodně uděláte dobře. Nabízí se tu spoustu aktivit a objevování, které prostě v sezóně nemáte šanci zažít. Všichni jsou nadšeni z moře a z pláží, ale existují i jiné vynikající a zcela jedinečné věci, které tu v září můžete dělat. Ochutnali jste už někdy víno v jeskyni?

Stari Grad, Hvar

Degustace vín na unikátních místech

Hvar má několik výtečných degustačních míst, mezi které namátkou patří románského sklepení Tomic a podvodní degustační místnost vinařství Zlatan Otok v Jelse nebo svíčkami osvětlený sklep Dubokovic. Něco opravdu neobvyklého můžete ale zažít, pokud se vydáte na výlet motorovým člunem do jediného vinařství postaveného uvnitř jeskyně, které je přístupné pouze lodí (nebo strmým stoupáním, pokud holdujete lezení).

Překrásný Hvar z moře

Chcete poznat lépe pobřeží ostrova Hvar? Vydejte se na výlet člunem. Místa v okolí Hvaru a Paklených ostrovů patří mezi nejoblíbenější místa k plavbám na Jadranu. Můžete si sami zvolit takovou míru luxusu, jaká vám je po chuti. V nabídce turistických kanceláří jsou celodenní nebo půldenní zájezdy i výlety na lodi za západu slunce pro romantické duše.

ČTĚTĚ:   Zábava na Jadranu. Tyhle kulturní akce si nenechte ujít!

Jestli jste víc dobrodruzi než romantici, měli byste rozhodně dát šanci kajaku. Hvar je jeden z průkopníků v rozvoji kajakářské turistiky. Jízda na kajaku se na chorvatském pobřeží a ostrovech za posledních 20 let stala velmi populární, tak kde jinde než na Hvaru, zažít toto zajímavé dobrodružství? Není lepší způsob, jak spojit výhledy na krásný ostrov a město Hvar a objevování opuštěných idylických pláží na Paklených ostrovech, než právě na kajaku.

Pěšky, na kole i offroadem – Hvar má spoustu různých podob

Bylo už vody na vás moc a degustace máte za sebou? Tak si nenechte ujít prohlídku ostrova v rámci Hvar Offroad Tour. Díky téhle skvělé zábavě poznáte vnitrozemí ostrova, dostanete se daleko od pláží, navštívíte malebné vesničky a vyjedete až na samotný vrchol, ze kterého jsou nejúžasnější panoramatické výhledy. A co takhle dát si skvělý oběd – slavnou peku – podávanou na okraji Starigradské pláně, která je zapsaná na seznamu UNESCO?

Hvar, přestože se to při pohledu na přeplněné pláže v sezóně nezdá, je velmi aktivní ostrov. Roky po sobě tu měl bahrajnský MacLaren, jeden z předních světových cyklistických týmů, zimní přípravu. Nebojte, nemusíte být mistry světa, abyste si to tu na kole užili! Na Hvaru je spousta cyklostezek různých úrovní.

Aby těch nálepek neměl Hvar málo, je také považovaný za ráj turistů. Procházet se tu můžete pasteveckými stezkami přes výjimečné scenérie uprostřed nepřeberného množství všelijakých vůní – rozmarýn a šalvěj už vás brzo nikde nepřekvapí!

Navštívit Hvar v září je příslibem úžasné dovolené, na kterou jen tak nezapomenete!

Ohodnoťte
Klikněte přes kterou službu chcete vložit komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


publikováno: Zář 2023, Kategorie : Chorvatsko