Vlakem do Chorvatska? Informace a fakta


ubytování Chorvatsko

Každoroční sezóna dovolených je ve své poloviční síle. Pokud se letos rozhodnete prožít dovolenou trochu jinak, ale přesto chcete zůstat ve své oblíbené destinaci, jako je Chorvatsko, zkuste vyrazit na své oblíbené místo vlakem.

 

Každoročně tuto nabídku využijí tisíce lidí a nemůže si ji vynachválit. Cestování automobilem či autobusem s cestovní kanceláří dávno ztratilo své kouzlo. Vlak do Chorvatska je nejen rychlím a pohodlným spojením, které vás dopraví do vaší oblíbené destinace, ale navíc nabídne skvělou romantickou atmosféru, která je k nezaplacení.

Pokud se rozhodnete vyjet do Chorvatska vlakem během hlavní letní sezóny, dočkáte se milého překvapení. Každý rok totiž České Dráhy připravují speciální vlakový spoj, který vás dopraví přímo z Prahy do Splitu. Sezónní spojení ČR a Chorvatska je zajištěno lůžkovým vozem, který je na trase od poloviny června do konce srpna. Tento moderní vůz nabitý komfortem vyráží každé úterý a v pátek směr Chorvatsko a do cílové destinace Split doráží na druhý den. Pokud chcete vycestovat vlakem i zpět domů, můžete se na zpáteční cestu vydat ve středu a v sobotu.

local_train_zagrebCestování vlakem a především ceny jsou velmi příznivé. Opět zde platí pravidlo, že čím více osob vyráží společně vlakem, tím více ušetří. Průměrná cena zpáteční jízdenky se pohybuje kolem 2100 Kč, což není vůbec drahé, pokud vezmeme v potaz, že se během celé cesty nemusíme o nic starat, užijeme si romantické výhlídky do krajin a zažijeme noc plnou dobrodružství v mezinárodním vlaku.

Vlak do Chorvatska funguje i mimo hlavní letní sezónu. Má to však jeden drobný háček. Pokud se rozhodnete vycestovat vlakem do Chorvatska mimo sezónu, musíte počítat s přestupem ve Vídni. Je proto dobré si před cestou vyhledat co nejlepší spojení, které vás pohodlně a rychle dopraví do vašeho cíle. 

3 Responses to Vlakem do Chorvatska? Informace a fakta

  1. Alena Brožova

    Muzu se zaptat,jaky vlak jede primo do Chorvatska z Prahy?Vim,ze driv jezdil jadran,ale ten byl zrusen.Muzu info?

  2. Dušan Bičík

    Super,tak příště určitě vlakem 😀

  3. Musím říct že je dobře že opět jezdí taky jsme jezdili vlakem z dětma a je to super i lepší pohodlí.

Klikněte přes kterou službu chcete vložit komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


publikováno: Srp 2014, Kategorie : Magazín