Vlakem do Splitu


ubytování Chorvatsko

Do Chorvatska nemusíte nutně jezdit autem. Skvělou alternativou může být využití vlaku! Má to několik výhod, které by některé z vás možná mohly přimět ke změně plánu. Nebudete se muset trápit na přeplněných dálnicích a trávit svůj drahocenný čas v kolonách, které pravidelně zaplavují minimálně české komunikace. S tím souvisí také bezpečnost: řidiči, kteří nemají moc zkušeností s dlouhým pobytem za volantem, mohou velmi snadnou přetáhnout své síly. Navíc se můžete lehce přimotat k nějaké dopravní nehodě.

Máte rádi romantiku a nové zážitky?

Ale je tu i jiný aspekt, kterým je zážitek a romantika. Vlaky určitě nejsou pro každého, ale i tak se najde stále mnoho lidí, kteří si takovou cestu dokáží vychutnat. Vlaky často využívají mladší cestovatelé, kteří nevyžadují komfort vlastního vozu. Také ale starší páry a dokonce i rodiny s dětmi mohou využít takový druh cestování, který jim přinese nové zážitky a zábavu. A to hlavně trochu odrostlejším dětem, které nemají cestování vlakem příliš zažité.

Letní vlakový řád z Prahy a Brna

Pravidelně v letní sezóně vyráží vlaky z Prahy přes Brno do nádherného chorvatského města Split. Jedná se o přímý lůžkový vlak. Od 20. 6. až do 1. 9. každé úterý a pátek můžete využít služeb Českých drah. Vlak v těchto dnech vyjíždí z Prahy hlavního nádraží v 9:52.

Praha hlavní nádraží

Zastavuje v Brně, kde je ve 12:23 a v Budapešti. Potom si to štráduje přes další města rovnou do Splitu, kam by se měl v případě, že nebude cestou nějaký problém, dostat v 7:57 následující den ráno. Celkem pohodlně se vyspíte a ráno jste relativně svěží a můžete si začít užívat na jedno z nejkrásnějších míst Chorvatska.

Cestu zpět budete muset absolvovat ve středu nebo v sobotu v 18:07 hodin. Zpět v Praze budete v 18:06, v Brně v 15:36.

Mimo letní sezóny toto spojení nejezdí, ale můžete se na Jadran vlakem přesto dostat. Například tak, že vezmete vlak jedoucí z Prahy nebo Brna do Vídně, kde přesednete na vlak do Záhřebu. Tam budete moci opět přestoupit a vydat se směrem na Jadran.

Výhodné cestování s jízdenkou Cine Star (levnější to už je snad jen pěšky)

Vlakem do Chorvatska

Můžete si pořídit jízdenku City Star, se kterou levněji můžete cestovat po Evropě po dobu kratší než 1 měsíc až v počtu 5 osob. Děti do 6 let mají cestování zadarmo a děti do svých 15. narozenin platí poloviční cenu. Jedná se vždy o zpáteční jízdenku. Její platnost je jeden měsíc.

Musíte si ji však koupit nejpozději 3 dny před odjezdem. Kromě Chorvatska platí do těchto států: Bulharsko, Černá Hora, Maďarsko, Makedonie, Rumunsko, Řecko, Slovensko, Slovinsko, Srbsko.

Například jízdenka City Star pro dva za cestu z Brna do Splitu a zpět stojí necelých 7 000 Kč. Pokud pojedete v sezóně přímým spojem, budete si muset něco doplatit. Přesné ceny si zjistíte přes ČD.

Z České republiky se vlakem můžete dostat i do jiných destinací Chorvatska, ale Split je zkrátka jedním z klenotů pobřežního Chorvatska, které určitě stojí za návštěvu.

Co vám nabízí město Split?

Split leží v jižní Dalmácii a jeho hlavní atrakcí je známý a obdivovaný Diokleciánův palác. Sloužil jako útočiště pro římské sesazené císaře a jeho historie sahá na přelom 3. a 4. století.

Split

Můžete obdivovat zachovalé hlavní 3 brány i sklepní prostory, které jsou jedinečnou ukázkou architektonického řešení celého paláce. Za pozornost stojí i zvonice katedrály a Jupiterův chrám.

Až se dostatečně nabažíte pohledem na krásnou starověkou architekturu, posaďte se do nějaké z mnoha příjemných kaváren v historickém centru a nasávejte jedinečnou atmosféru tohoto pulzujícího města.

Krásné pláže na dosah

Split má v nabídce soustu muzeí, galerií a divadel, takže po kulturní stránce se rozhodně nejedná o nudné město.

Stále jsme nezmínili pláže, které samozřejmě lákají snad ze všeho nejvíc. Tady ve Splitu a v jeho okolí rozhodně budete mít z čeho vybírat. Nejoblíbenější a nejnavštěvovanější pláží je pláž Bačvice, která se nachází kousek od centra města. Na vzdálenějším výběžku poloostrova Marjan, kde se město také rozkládá, najdete velmi pěknou pláž Kašjumi, která má délku něco přes jeden kilometr.

Ideální místo pro dovolenou

Split

Split představuje místo, kde si každý najde to své, proto je to ideální destinace na dovolenou. Přes den se můžete koupat a užívat moře, slunce a různé plážové aktivity. Večer si pochutnat na lahodném jídle v některé z místních restaurací a poté se pobavit v baru nebo na diskotéce. Pokud počasí nebude přát koupání, vydejte se za kulturou, navštivte muzea, galerie, projděte místní obchody. Nezní to báječně? Už aby přišly ty vytoužené dny volna, nemáme pravdu?

 

levné apartmány Split
Ubytování ve Splitu

Vlakem do Splitu
Ohodnoťte
Klikněte a vyberte službu přes kterou vložíte komentář

19 komentářů k “Vlakem do Splitu”

 1. Lenka Hegrová Lenka Hegrová napsal:

  Necelých sedm tisíc jo?A to je jako málo,dík radši nikam nepojedu

 2. Už se nedivím,že vlakem nikdo necestuje,busem je to za 2 600 zpáteční

 3. Milan Michalko Milan Michalko napsal:

  Vyvedu vás v omyl. Vlak byl tři dny po začátku prodeje skoro celý vyprodaný. Takže je o to velký zájem. Bohužel já sem nás termín propasl a letos opět musíme do Chorvatska autem.

 4. Simča Dufková Simča Dufková napsal:

  U nás nabízí 2000 🙂 ten vlak je fakt hodně

 5. Regio Jet vyjde na 1540,-kc,odjizdi v 16:00 z Prahy a napr.v Primostenu (ten je prece zakon) je v 8:40 🙂

 6. Dva lidi tam a zpět ,pokud dobře čtu…:-)

 7. Petr Soukup Petr Soukup napsal:

  Vlak je super,už jsem s ním jel,nyní už jen letadlem do Splitu nebo Dubrovníku z Prahy za 5 až 6 tis. zpáteční,to nemá chybu,ale busem nebo dokonce autem??? To snad ne:-(

 8. Lenka Hegrová Lenka Hegrová napsal:

  No a to je málo? Vždyť autem jste tam za tuhle cenu všichni čtyři

 9. mi tedy jedeme stále autem, dříve vpohodě na jeden zátah 10 hodin (ono i tím letadlem to s čekáním a dalším převozem vyjde na 5 hodin) a teď když chceme tak si uděláme zastávku veprostřed po 5 hodinách jízdy na jednu noc, podíváme se na nějaké zajímavé město v Rakousku nebo Maďarsku a druhý den zase pohodička 5 hodin do cíle

 10. někdo tu cestu prostě bere jako dobrodružství obzlášť s dětmi co jsou rádi za cestu vlakem

 11. Lenka Hegrová Lenka Hegrová napsal:

  Vždyť jo,já to nikomu neberu,píši jen svůj názor

 12. No, pro dva to alternativa je…

 13. Jo,určitě.S dětmi 24hodin ve vlaku(nepočítám zpoždění 😉 )je opravdu romantika 😀 Obzvlášť s ČD a vybavením,které ještě viděl Žižka oběma očima 😉 Jsem dobrodruh,ale né blàzen.Tohle využijí maximálně ti,kteŕí mají režijky 😉

 14. Vaclav Kvapil Vaclav Kvapil napsal:

  Cena dost vyssi v porovnani za bus i auto. Vlak 7k pro dva PLUS priplatek za spaci kupe. Navic pak je treba pripocitat dalsi finance na dopravu do mista destinace. Sel bych do toho, kdyby k tomu byla doprava do a z finalni destinace (treba do vzdalenosti 50/100km? od nadrazi nejakym i malym autem z pujcovny).

 15. Weronica Školoudová

 16. Peter Tilerman Peter Tilerman napsal:

  Bolje vam je autobusom ili avionom

 17. Petr Loope Petr Loope napsal:

  Popravde receno rizeni je vec ktera me obzvlast nebavi.Vicemene to beru jako nutnost .Jinak kdyby bylo na mne ,klidne bych vlakem jel.

 18. Daniel Lanc Daniel Lanc napsal:

  Vlakem bylo letos v plánu, ale smůla. Celou zimu jsem čekal na otevření prodeje a když k tomu došlo, tak bylo hned prodáno. Prodej byl zahájen v sobotu a tak jsem tam šel v pondělí ráno a smolík:-( Nutno podotknout, že jsem chtěl dvoulůžkáč, bo normální jsou myslím pořád k mání, ale to už by nebylo ono

 19. Robert Blaha Robert Blaha napsal:

  …za ty prachy……,raději poletím….

Napsat komentář


publikováno: Čvn 2017, Kategorie : Chorvatsko