Vodice: Atraktivní městečko pro úžasnou dovolenou


ubytování Chorvatsko

Pokud hledáte místo v Chorvatsku, které má krásné moře, žádné ježky, hodně barů, spoustu lidí a přesto nechcete do žádného velkého, turisticky nadupaného města, máme pro vás jeden tip. Jsou to Vodice – město ležící 11 km severozápadně od Šibeníku, kde se nebudete nudit, a přesto si užijete skvělou dovolenou plnou relaxace a neopakovatelných zážitků.

A na jaké zážitky se můžete těšit?

Vodice mají skvělou polohu. Je to jedno z výchozích míst k návštěvě národního parku Krka a Kornati. A věřte, že tyhle parky za návštěvu rozhodně stojí. Ukazují přírodní bohatství Chorvatska ve své plné kráse. Proplouváním na lodi mezi ostrovy Kornati připomíná scény z fantasy filmů a řeka Krka s mnoha kaskádami a vodopády, které jsou na ní utvořeny, to je nekonečná dávka energie, která vás naprosto spolehlivě dobije! Ale zpátky do Vodic – co toto letovisko nabízí?

Vodice jsou turisticky velmi orientované městečko, které je proslulé tím, že to tady žije. Pokud jste rodina s dětmi, která vyhledává spíše klid, nebude to asi pravé ořechové pro vás. Přesto ale musíme říct, že i toto místo si hodně rodin oblíbilo. Jste-li zvyklí být mezi lidmi a máte-li rádi trochu šrumec, bude se vám tu líbit. A nebojte, zase tak divoké to tu není!

„Květina cestovního ruchu“

To je označení, které město Vodice získalo. Jedná se o ocenění míst, které mají obzvlášť atraktivní nabídku cestovního ruchu. Najdete tu všechno, co od dovolené můžete očekávat. Pěkné pláže, výborné restaurace (doporučujeme například restauraci Harry’s na hlavním náměstí u trhu), dobré kavárny na pěkných místech, trh, obchody a živé bary.

Jednou z dominant letoviska je přístav, kde může kotvit až 400 lodí. Přes den si můžete vybrat z několika pláží. Nejznámější je Hangar, která je tvořena oblázky a betonem a Plava plaža, kde najdete i písek. Právě Plava je oblíbená mezi rodinami s dětmi. Je dlouhá 4 kilometry a lemovaná borovým lesem plným restaurací a barů, což zase ocení spíše dospělí.

ČTĚTĚ:   Dubrovník a Split: které město je lepší pro dovolenou?

Strádat nebudete ani v případě, že jste zapálení sportovci. Najde se tu volejbalové, fotbalové i basketbalové hřiště. Okolí Vodic je dobré i pro cyklistiku, potápění nebo kanoistiku.

Top turistické zajímavosti

Jako správní turisté byste měli navštívit místní „highlighty“. Mezi ně patří Čoričevova věž z roku 1646, která je obehnaná hradbami. Na jejím nádvoří se nyní promítají filmy, slouží jako letní kino. Dalším místem, které určitě neminete, je kostel svatého Kříže ze začátku 15. století. V létě se tu konají výstavy moderního umění, které zajímavě kontrastuje s interiérem této historické stavby. Také další dva kostely (farní kostel svatého Kříže se zvonicí a kostel svatého proroka Eliáše) by na vašem seznamu památek, které je potřeba vidět, neměly chybět.

Pojedete-li sem 4. srpna, budete svědky kulturní události nazvané Vodické hody, což je navštěvovaný a vyhledávaný folklórní festival. Koná se tu i letní jazzový festival a 4 denní hudební festival Sunbreeze.

V okolí Vodic se nachází také zajímavá archeologická naleziště. Je to Velika Mrdakovica ze 4. století před naším letopočtem a nebo osada ze 13. století – Rakitnica.

Ve Vodicích a okolí je zkrátka pořád co objevovat. Ještě potřebujete nějaké důvody, proč tohle místo stojí za návštěvu?

 

levné apartmány Vodice
Ubytování ve Vodici

11 Responses to Vodice: Atraktivní městečko pro úžasnou dovolenou

 1. Lubomir Machacek

  Je tam hezky už jsem tam byl bydleli jsme v depandance hotelu punta a do hotelu jsme chodili na švédské stoly

 2. Alena Kasíková Hattová

  Byla jsem tam sama a poznala jsem tam kamaráda Romana a bylo to prima, měli jsme dobře jídlo a výlety, a pak doporučuji Hvar ostrov

 3. Anna Vlasakova

  Tu som bola na svojej úplne prvej dovolenke a bola som z mesta Vodice unesená… je to krásne mesto…

 4. Ludmila Kunovska

  miluji Podgoru. a celkově chorvatsko s průzračným mořem

 5. Daniela Drahovzalova

  Do Vodice jezdím už 10let.Je to nádherné město.Opravdu to tam žije.Jezdíme vždy na jejich svátek 4.8. O půlnoci ohňostroj na moři,je to nádhera.Ve Vodiči to miluji.❤️

 6. Markéta Rösler

  Vodice jsou nase ❤️V srpnu jedeme uz poosme…

 7. Tomáš Domin

  Pěší výlet podél moře do Tribunj… Krásná místa

 8. Jarka Ficnarová

  Byla jsem mohu jen doporučit ❤️❤️❤️❤️

 9. Mira Moulis

  Je tady krásně 🙂

 10. Fobin Fobin

  ŠIBENIK MILUJI:)

Klikněte přes kterou službu chcete vložit komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


publikováno: Čvc 2020, Kategorie : Chorvatsko