Vyplatí se vozit si do Chorvatska vlastní potraviny?


ubytování Chorvatsko

Jedete-li na dovolenou do Chorvatska, určitě také přemýšlíte nad tím, kolik si sebou vzít peněz. Zvláště pokud se ubytováváte v soukromých apartmánech a rozhodli jste se po dobu dovolené stravovat se sami, převážně tedy vařit si jednoduchá jídla.

Mnohé rodiny pak podnikají „nájezdy“ na supermarkety a vykoupí všechny konzervy, polévky v pytlíku a trvanlivé potraviny. Přiváží si mnohdy i potraviny, které se dají bez problémů koupit i v Chorvatsku. Vždyť u nás je to přece levnější. Mají pravdu? Ušetříte opravdu hodně, když si vše povezete sebou?ceny potravin v chorvatsku

Vozit se už moc nevyplácí

I když stále existují lidé, kteří si do Chorvatska vozí naprosto všechno, brambory, mléko, rýži, protože mají pocit, že u nás je to o dost levnější, po zběžném prozkoumání cen zjistíte, že se to mnohdy ani nevyplatí.

Jednak si vy zbytečně budete přidělávat práci, když budete nakupovat a balit kvanta jídla a jednak je to pohodlnější. Rozdíl mezi cenami není buďto vůbec žádný a, nebo opravdu zanedbatelný. Samozřejmě, existují potraviny, které jsou v Chorvatsku o něco dražší, než je tomu u nás, to bez pochyby.

Ovšem nikdy dopředu nevíte, kolik toho sníte a na co přesně budete mít chuť. A vždycky je lepší koupit si potraviny až na místě, kdy jsou čerstvé, po cestě se s nimi nic nestalo.

Co nevozit?

potraviny v chorvatsku Existují potraviny, které se nedoporučují sebou vozit a to i ve chvíli, kdy v Chorvatsku vyjdou o hodně dráž. Jde například o vajíčka, mléko, jakýkoliv druh masa a podobně. Tyto potraviny se musí skladovat v dobře vychlazeném prostředí a to často kufr auta nedokáže poskytnout.

I když například vozíte v zásobě přenosnou lednici, ne vždycky vám lednice chladí tak, jako ta doma. Potraviny se během cesty mohou zkazit a vy stejně budete muset jít na nákup do místního supermarketu, nebo se může stát, že potraviny použijete a mohou se dostavit nepříjemné střevní potíže, které ovlivní a překazí každou dovolenou.

ČTĚTĚ:   Národní park Paklenica

ceny potravin v chorvatsku
Levné apartmány v Chorvatsku

Vyplatí se vozit si do Chorvatska vlastní potraviny?
4.1 (82.5%) 8 hlas[ů]

11 Responses to Vyplatí se vozit si do Chorvatska vlastní potraviny?

 1. Miloslav Štír Schneider

  Do HR si zadne potraviny nevozime – da se tam vse bezproblemu koupit 🙂

 2. Emilie Kyselá

  Nevozíme,je to zbytečné mají tam vše a řekla bych i v lepší kvalitě.

 3. Petr Vrána

  kdy se jede bez jidla tak plnou karu zradla 😀 kdyz polopenze tak to nema cenu .. stejne po ceste si kazdej da par kopecku zmrzky a sem tam pizzu a je po jidle 😀 vetsinou se jezdi s ultra penze kde je snad vse .. stema naramkama od hotelu 😀 zalezi na lidech kolik investuji do dovolene .. jinak je tam pro nas 3 – 5 x draho , jen neco malokdy se najde levnejc

 4. Máme rádi CHORVATSKO

  ultra penze vyjde ultra draho narozdil od ubytovani v soukromem apartmanu a normalnim stravovani v restauraci a obcasnym uvarenim. Ty ceny v restauracich opravdu nejsou 3-5x dražší, spíše u ryb a mořských plodů jsou levnější než v ČR a ostatní klasika jako pizza, těstoviny apod. jsou ceny srovnatelné nebo maximálně tak o 20% dražší

 5. Petr Vrána

  nevim no chtel zkusit humra a na nase vysel 4000 v makru do 2k 😀

 6. Mira Brabec

  To je jako tam vozit slanou vodu 🙂

 7. Tak dražší je tam jen pivo a chlast obecně. Potraviny jsou +- stejné, něco dražší. Kvalita mléčných výrobků, pečiva a ovoce, zeleniny nesrovnatelně lepší. Za to rád dám pár korun navíc. Restaurace jsou dražší ale zase takovou rybu mi u nás nikdo neudělá nebo ji zaplatím ještě víc a bude ze zmražených surovin. Pokud někdo chce vozit paštiky nebo si v hotelích ládovat kapsy ze švédských stolů je to jeho věc. Já preferuji soukromí a místní kuchyni. Raději objedu nesmyslně drahou (na průjezd do Chorvatska) slovinskou dálnici a dám si kvalitní večeři. Kde je opravdu dráž je jižní Dalmácie okolo Dubrovniku ale tam paštikáři stejně nepáchnou.. 🙂

 8. Máme rádi CHORVATSKO

  Petr Vrána a v Chorvatsku jste taky byl v Makru nebo v restauraci ? 😀

 9. a v Chorvatsku jste taky byl v Makru nebo v restauraci ? 🙂

 10. Alena Kasandová-Lvovská

  Také jídlo nevozime. Je tam vše a skvělé

 11. Petr Vrána

  v restauraci (Y) ale asi naka luxusne draha kdyz tam nikdo nebyl 😀

Klikněte přes kterou službu chcete vložit komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


publikováno: Úno 2016, Kategorie : Magazín