Všechny cesty na Istrii vedou do magického Motovunu


ubytování Chorvatsko

Istrie je plná krásných míst, a proto sem mnozí turisté míří každý rok. Pokud mezi ně patříte i vy, možná znáte vesničku Motovun, která leží ve vnitrozemí poloostrova. A jestli ji neznáte, je na čase ji poznat. Není to žádná nudná zapadlá víska kdesi ve vnitrozemí. Je známá a respektovaná mezi turisty i místními hned z několika důvodů.

Městečko Motovun usazené na kopci a obklopené překrásnou přírodou nabízí úplně odlišný pohled na Chorvatsko. Takový, který je skrytý všem, kdo si užívají komerční dovolené v plážových barech.

Ve městečku, jako je Motovun, můžete poznat, jaké Chorvatsko opravdu je: plné přírodních krás, vynikajících plodin, jídla, pití a dobrosrdečných lidí.

Neexistují špatné výhledy z Motovunu

Vesnička Motovun sedí majestátně na kopci, z něhož se linou dolů po svazích staré kamenné domy. Jeho impozantní poloha nabízí nádherný panoramatický výhled na zelenou Istrii, ať stojíte kdekoliv. Těžko byste hledali nějaký špatný výhled, tady jsou prostě všechny perfektní!

Motovun je malý a na každém rohu na vás dýchá kouzlo starých uliček. Nejúžasnější výhledy pravděpodobně zažijete při procházce po starých hradbách.

Městečko, které stavěli obři

Motovun je místem různých legend, z nichž nás nejvíc baví ta o obrovi. Praví se v ní, že kdysi dávno chodil po okolí obr, který stavěl vesnice. Jednou z nich byl také Motovun, který vystavěl házením kamenů na kopec. Pokračoval dál a dál, až se dostal k vesnici Hum, kde mu kameny došly. A tak vzniklo nejmenší město na světě, a tím je právě chorvatský Hum.

Při procházce Motovunu se můžete osvěžit v několika krásných kavárnách a navštívit byste měli rodinný lihovar Aura. Je až neuvěřitelné, jaký tu je výběr. Vypadá to snad, jakoby se každá bylinka, která tu roste, proměnila v chutný likér. Najdete tu i takové speciality, jako je třeba bílý lanýž v ginu? Dali byste si?

ČTĚTĚ:   Výlet do národního parku Krka

Místní lanýž v Guinessovce

Lesy kolem Motovunu jsou domovem těch nejlepších istrijských lanýžů, z nichž některé mohou být skutečně veliké. Dokonce se jeden takový dostal i do Guinessově knize rekordů. V roce 1999 tu byl objeven doposud největší lanýž na světě, který měl neuvěřitelných 1,3 kg. Istrie je i díky tomu dodnes světovou lanýžovou destinací.

Míříte na Istrii? Užijte si krásnou dovolenou u moře a rozhodně doporučujeme věnovat jeden den výletu do Motovunu, magické vesničky, která vás svou malebností doslova očaruje.

Ohodnoťte
Klikněte přes kterou službu chcete vložit komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


publikováno: Zář 2023, Kategorie : Chorvatsko