Výběr z bankomatu v Chorvatsku – problém či jednoduchá záležitost


ubytování Chorvatsko

V dřívějších dobách našich dědečků a babiček si každý bral na dovolenou předem odhadovanou částku, kterou měl stanovenou. Byl totiž velký problém získat v cizí zemi hotovost z banky. V dnešních dobách to neplatí a především výběr z bankomatu v Chorvatsku je velmi jednoduchou záležitostí.

Chorvatsko patří mezi moderní země, které mají moderní zázemí a všechny nejnovější informační technologie. Bankomaty tak můžete potkat na každém rohu. Není problém si tedy kdykoliv a kdekoliv vybrat potřebnou částku ať už na pobočce bank, díky propojenému systému a spolupráci bank či z přímo z bankomatu. Háček to má pouze ten, že musíte mít embosovanou platební kartu, se kterou lze platit a vybírat v zahraničí. Většina bank takovou kartu vydává automaticky, je ovšem lepší si před odjezdem tuto skutečnost ověřit. Vyhnete se tak zbytečným problémům při placení či nedostatku peněz.9037-bankomat-246x246

Výběr z bankomatu v Chorvatsku tak již nic nebrání. Pokud se však rozhodnete vybrat určitou částku z bankomatu, musíte počítat s mnohdy vysokými poplatky, které si banky účtují za tuto transakci. Výška poplatku se u různých bank liší a maximální částka poplatku je 200 Kč. K poplatku pak musíte přidat ještě procentuální částku, která se přidává k vybírané částce. Poplatek dvě stě korun se může navýšit o další dvě procenta z celkové částky, kterou vybíráte. Nejprve si tedy dobře rozmyslete, kolik si chcete vybrat. Je lepší si vybrat vyšší částku jednou než menší částky vícekrát. Ušetříte tak na poplatku.

Výběr z bankomatu v Chorvatsku se však stává čím dál víc vstřícnější vůči poplatkům. Mnohé banky nabízejí minimální či dokonce nulové poplatky za výběr z bankomatu v Chorvatsku. Stačí si jen potřebné informace ověřit. Většinou musí mít tuzemská banka partnerskou banku v zahraničí nebo musíte mít určitý tarif, který vám snižuje poplatek. Výběr z bankomatu v Chorvatsku je jednoduchou záležitostí, přesto je dobré si předem ověřit informace u vaší banky, abyste následně nebyly překvapení z výšky poplatku či nemožnosti výběru kvůli neplatné kartě.

ČTĚTĚ:   Poplatky na chorvatských dálnicích v roce 2015
Výběr z bankomatu v Chorvatsku – problém či jednoduchá záležitost
4.6 (92%) 5 hlas[ů]

3 Responses to Výběr z bankomatu v Chorvatsku – problém či jednoduchá záležitost

Klikněte přes kterou službu chcete vložit komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


publikováno: Srp 2014, Kategorie : Magazín