Výlety lodí: z Chorvatska do Benátek a Ancony


ubytování Chorvatsko

Chorvatsko Češi milují! Pokud patříte mezi ně, určitě letos k Jaderskému moři zamíříte na dovolenou. Přinášíme vám skvělé tipy, jak si ji zpestřit a navštívit během svých dní volna země dvě. Z Chorvatska se totiž velmi snadno můžete přepravit do Itálie na druhé straně Jadranského moře a užít si den v proslulých Benátkách nebo několik dní v krásném městě Ancona! Takový výlet rozhodně stojí za to.

S Itálií má Chorvatsko jako s jedinou zemí zavedené pravidelné lodní linky. Dříve fungovala trajektová doprava také do Slovinska nebo Řecka. To už je ale bohužel minulost a je to možné už jen formou organizovaného výletu.

Možností, jak se dostat k Italům je v Chorvatsku poměrně hodně, my přinášíme tipy na některé z nich. Ze Splitu se můžete dostat do italské Ancony, což zajišťuje přepravní společnost Jadrolinija. Z poloostrova Istrie se zase pohodlně a poměrně rychle dostanete do Benátek.

Výlet lodí do města kanálů

Do historických a proslulých italských Benátek se dostanete jednoduše z poloostrova Istrie na severu Chorvatska. Jednodenní výlet můžete podniknout prostřednictvím společnosti Venezia Lines z chorvatských letovisek Umag, Poreč, Rovinj, Pula nebo Rabac. Kromě Rabacu vyplouvají z těchto pobřežních měst do Benátek také lodě společnosti Adriatic Lines.

Benátky, Itálie

Příklad plavby z Puly se společností Venezia Lines

Lodě vyráží v úterý, ve středu, v pátek a v neděli v 7:30 ráno. V Benátkách tak budete v 10:45. Cena pro dva dospělé a dvě děti je 216 eur (144 eur dospělí a 72 eur děti). Zpátky loď pluje v 17:30, takže ve 20:15 budete zpátky v přístavu v Pule. V ten pravý čas zajít si někam na výtečnou večeři, čímž stylově završíte váš příjemně strávený den.

Doporučujeme vám, abyste si lístek rezervovali s předstihem. Může se vám stát, že se vám nákup na poslední chvíli nepodaří vůli plné obsazenosti.

ČTĚTĚ:   Ubytování na poslední chvíli? V září žádný problém ani na Makarské!

Výletní plavba do italské Ancony

Ze Splitu do Ancony vás pro změnu vezme trajekt společnosti Jadrolinija, a to v úterý, ve čtvrtek, v sobotu a nebo v neděli. Cesta je to poměrně dlouhá, a proto se vyráží většinou večer, abyste tam brzy ráno mohli být. Nejedná se tedy o jednodenní výlet, ale výlet, kterému musíte „obětovat“ alespoň 3 dny. Za dobrodružnou jednosměrnou plavbu zaplatí 4 členná rodina plus mínus 1500 kun. Za nezapomenutelné zážitky to stojí za to, nemyslíte?!

Co v Anconě navštívit?

Zatímco Benátky, město tradičních masek a legendárního festivalu, představovat určitě nemusíme, historické město Ancona až tak profláknuté mezi českými turisty není. Na co vás toto působivé italské pobřežní město může nalákat?

Ancona, Itálie

Jedná se o starobylé město založené ve 4. století před naším letopočtem Řeky. Ancona má především nádherný historický přístav, který je jeden z nejdůležitějších v celé střední a jižní Itálii. Překrásnou podívanou tu můžete zažít každý rok první neděli v září, kdy spousta lodí vyrazí z přístavu na moře, aby tak vzdaly hold padlým mořským vlkům a všem, komu se moře stalo pohřebištěm. Děje se tak v rámci tradiční slavnosti Festa del mare.

Také samotné centrum města je pravou ukázkou historického děditství. Dominantou Ancony je Cittadella, Anconská pevnost, kterou nechal v 15. století postavit papež na obranu města.

Až sem zavítáte, vstaňte jeden den brzy ráno a vystoupejte na horu Monte d’Ancona – Conero. Zažijte neopakovatelné východy slunce nad mořem!

 

levné apartmány Pula
Ubytování v Pule

Klikněte přes kterou službu chcete vložit komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


publikováno: Čvc 2018, Kategorie : Chorvatsko