Výlety lodí: z Chorvatska do Benátek a Ancony


ubytování Chorvatsko

Chorvatsko Češi milují! Pokud patříte mezi ně, určitě letos k Jaderskému moři zamíříte na dovolenou. Přinášíme vám skvělé tipy, jak si ji zpestřit a navštívit během svých dní volna země dvě. Z Chorvatska se totiž velmi snadno můžete přepravit do Itálie na druhé straně Jadranského moře a užít si den v proslulých Benátkách nebo několik dní v krásném městě Ancona! Takový výlet rozhodně stojí za to.

S Itálií má Chorvatsko jako s jedinou zemí zavedené pravidelné lodní linky. Dříve fungovala trajektová doprava také do Slovinska nebo Řecka. To už je ale bohužel minulost a je to možné už jen formou organizovaného výletu.

Možností, jak se dostat k Italům je v Chorvatsku poměrně hodně, my přinášíme tipy na některé z nich. Ze Splitu se můžete dostat do italské Ancony, což zajišťuje přepravní společnost Jadrolinija. Z poloostrova Istrie se zase pohodlně a poměrně rychle dostanete do Benátek.

Výlet lodí do města kanálů

Do historických a proslulých italských Benátek se dostanete jednoduše z poloostrova Istrie na severu Chorvatska. Jednodenní výlet můžete podniknout prostřednictvím společnosti Venezia Lines z chorvatských letovisek Umag, Poreč, Rovinj, Pula nebo Rabac. Kromě Rabacu vyplouvají z těchto pobřežních měst do Benátek také lodě společnosti Adriatic Lines.

Benátky, Itálie

Příklad plavby z Puly se společností Venezia Lines

Lodě vyráží v úterý, ve středu, v pátek a v neděli v 7:30 ráno. V Benátkách tak budete v 10:45. Cena pro dva dospělé a dvě děti je 216 eur (144 eur dospělí a 72 eur děti). Zpátky loď pluje v 17:30, takže ve 20:15 budete zpátky v přístavu v Pule. V ten pravý čas zajít si někam na výtečnou večeři, čímž stylově završíte váš příjemně strávený den.

Doporučujeme vám, abyste si lístek rezervovali s předstihem. Může se vám stát, že se vám nákup na poslední chvíli nepodaří vůli plné obsazenosti.

Výletní plavba do italské Ancony

Ze Splitu do Ancony vás pro změnu vezme trajekt společnosti Jadrolinija, a to v úterý, ve čtvrtek, v sobotu a nebo v neděli. Cesta je to poměrně dlouhá, a proto se vyráží většinou večer, abyste tam brzy ráno mohli být. Nejedná se tedy o jednodenní výlet, ale výlet, kterému musíte „obětovat“ alespoň 3 dny. Za dobrodružnou jednosměrnou plavbu zaplatí 4 členná rodina plus mínus 1500 kun. Za nezapomenutelné zážitky to stojí za to, nemyslíte?!

Co v Anconě navštívit?

Zatímco Benátky, město tradičních masek a legendárního festivalu, představovat určitě nemusíme, historické město Ancona až tak profláknuté mezi českými turisty není. Na co vás toto působivé italské pobřežní město může nalákat?

Ancona, Itálie

Jedná se o starobylé město založené ve 4. století před naším letopočtem Řeky. Ancona má především nádherný historický přístav, který je jeden z nejdůležitějších v celé střední a jižní Itálii. Překrásnou podívanou tu můžete zažít každý rok první neděli v září, kdy spousta lodí vyrazí z přístavu na moře, aby tak vzdaly hold padlým mořským vlkům a všem, komu se moře stalo pohřebištěm. Děje se tak v rámci tradiční slavnosti Festa del mare.

Také samotné centrum města je pravou ukázkou historického děditství. Dominantou Ancony je Cittadella, Anconská pevnost, kterou nechal v 15. století postavit papež na obranu města.

Až sem zavítáte, vstaňte jeden den brzy ráno a vystoupejte na horu Monte d’Ancona – Conero. Zažijte neopakovatelné východy slunce nad mořem!

 

levné apartmány Pula
Ubytování v Pule

Ohodnoťte
Klikněte přes kterou službu chcete vložit komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


publikováno: Čvc 2018, Kategorie : Chorvatsko