Výlety a sportovní vyžití na Pelješaci


ubytování Chorvatsko

Dovolená u moře, by nemělo být je celodenní vyvalování se kdesi na pláži a poté trávení času na hotelovém pokoji. Dovolenou by si měl člověk vychutnat se vším všudy a být na ní také trochu aktivní.

Proto bychom měli podnikat výlety nejen k samotnému moři, ale objevovat i zajímavá místa zdejšího vnitrozemí a sem tam si také trochu zasportovat.

Poloostrov Pelješac nabízí pestrou paletu možnosti kam vyrazit na výlet, popřípadě se sportovně vyžít a to i formou nějakého toho extrémního sportu. Nejvíce dostupné ze všech sportů je zde plavání, potápění a archeologické potápění. Potápěčské kluby naleznete v Orebiči, Trsteniku, Žuljaně, Kučisti a Viganji.

Jedrenje na dasciMůžete zde však provozovat i vodní lyžování kite-surfing, klasický surfing, nebo sportovní rybolov. Tyto aktivity si nejvíce užijete v oblastech Kučiště a Viganji, které jsou dokonce celoevropsky vyhlášené díky svým příznivým podmínkám.
Téměř každé město má své vlastní fotbalové hřiště a plážový fotbal si zahrajete v Žuljaně, Lumbardě, na ostrově Korčula a v Drače. Zde najdete také možnost zahrát si plážový volejbal, stejně jako v Sreseru, Trpanji a Orebiči. Tady si na své přijdou také milovníci tenisu.

Kdo dává přednost spíše vyhlídkovým aktivitám, zajisté uvítá možnost Joggingu, pěší turistiky a cyklistiky, které může provozovat v podstatě po celém Pelješaci. Doprovod vám bude dělat svěží vzduch, příjemný vítr a dech beroucí výhledy. Pro zastánce vysokohorské turistiky může být lákavá nabídka sv. Ilija, který dosahuje nadmořské výšky 961 m., který se vzpíná nad Orebičem, nebo výšlap na sv. Ivana, kterého naleznete nad Žuljanou. Pro opravdové dobrodruhy doporučujeme také výšlap do skal, kde naleznete nesčetné množství jeskynní, které můžete libovolně prozkoumávat. Hlavně nezapomeňte na své fotoaparáty! Přišli byste o nádherné snímky. 

Ohodnoťte
ČTĚTĚ:   Letoviska na ostrově Krk
Klikněte přes kterou službu chcete vložit komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


publikováno: Říj 2014, Kategorie : Magazín