Kdy vyrazit do Chorvatska?


ubytování Chorvatsko

Ideální čas pro dovolenou v Chorvatsku lze jen těžko určit. Záleží hodně na okolnostech, a co od dovolené očekáváte. Někdo dává přednost rušné dovolené ve frekventovaných letoviscích a jiný zase touží vidět přírodu v rozkvětu.


kdy do chorvatska teploty
Oficiální turistická sezóna začíná v těchto období:

27.3.-22.5. E

22.5.-26.6. D

26.6.-10.7. C

10.7.-24.7. B

24.7.-21.8. A

21.8.-28.8. B

28.8.-4.9. C

4.9.-11.9. D

11.9.-30.1. E

Podle tohoto rozdělení turistické sezóny jsou navrženy ceny ubytování a otevírací doby muzeí a pamětihodností. Každé období má svá specifika, výhody a nevýhody. Období A a B je vrcholným obdobím a nával turistů je v plné síle. V tomto období probíhá i nejvíce festivalů a akcí spojené s létem, ale za to budete mít i největší problém se sehnáním místa v restauraci nebo s ubytováním. Dalším faktem, který během turistické sezony panuje je to, že na začátku sezóny jsou služby na vysoké úrovni a všichni mají plno energie. Ke konci sezóny je znát značná únava. Pokud plánujete dovolenou ke konci sezóny, zkuste se zaměřit spíše na Dalmácii, kde je delší počet slunečných dní.

Místní čas

Chorvatský čas je stejný jako u nás a řídí se zde podle středoevropského času (SEČ) a od posledního víkendu v březnu až do konce října platí letní čas (SEČ + 1 hod.).

Nákupy a suvenýry

Pokud se rozhodnete stravovat v Chorvatsku sami, určitě využijte možnosti nákupu potravin na místních tržištích, kde dostanete zaručeně kvalitní a čerstvé potraviny od místních výrobců a farmářů. Čerstvé maso a ryby jsou samozřejmostí. Patříte li mezi sběratele suvenýru z cest, pak vhodnou památkou, může být krajková dečka nebo pletený vlněný svetr či vyřezávané drobnosti ze dřeva. Během procházky městem narazíte i na nespočet umělců, kteří prodávají svá díla i to je další možnost jak si odvézt hezký suvenýr domů.

3 Responses to Kdy vyrazit do Chorvatska?

  1. Oľga Kmeťová

    áno pred sezónom je to super

  2. Ota Mareček

    Istrie – úžasný je duben – vše kvete, voní (jako tady v červnu) …. Od cca poloviny května je to již i na koupání… Byl jsem tam i poslední víkend v říjnu – krásně teplo, moře skvělé, nikde nikdo, v restauracích se mohli přetrhnout, aby jste šli právě k nim… tady byl klasický pozdní podzim – déšť se sněhem …

  3. Helena Šulcová

    jezdím v září a nemá to chybu

Klikněte přes kterou službu chcete vložit komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


publikováno: Úno 2014, Kategorie : Magazín